Spotkanie Wigilijne dla osób starszych i samotnych z Jadowa

Okres bożonarodzeniowy to wyjątkowy czas pełen spokoju, ciepła i nadziei, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości i szacunku. Oczekiwanie na święta, a potem już one same. To czas, kiedy z rozrzewnieniem przypominamy sobie najpiękniejsze chwile naszego dzieciństwa. Chwile niepowtarzalnych wigilijnych spotkań, wyjątkowych zdarzeń i przeżyć, chwile przywołujące świąteczną atmosferę, niezwykłą w każdej rodzinie.

W  dniu 14 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie Wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Jadów. Spotkanie zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, pod patronatem Wójta Gminy. Uroczystość rozpoczęła się Jasełkami w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadowie. Bardzo miłym akcentem spotkania było wspólne kolędowanie. Część artystyczna wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Życzenia świąteczne złożyli obecnym, Wójt Gminy Dariusz Kokoszka i Przewodnicząca Rady Gminy Regina Sadlik. Ksiądz Proboszcz Bogdan Lewiński pomodlił się ze zgromadzonymi. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W miłej świątecznej atmosferze wszyscy zasiedli do wigilijnej wieczerzy.

Zgodnie ze świątecznym zwyczajem nie zabrakło również upominków dla przybyłych gości, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadowie. Spotkanie pozwoliło uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej składa wszystkim gościom i osobom zaangażowanym w organizację spotkania, serdeczne podziękowania.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele radości, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszczała nikogo przez każdy dzień Nowego Roku.

Źródło: UG Jadów

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.