Strabag może dokończyć budowę obwodnicy Marek

W czwartek GDDKiA poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty. Jest szansa, że budowa obwodnicy Marek wreszcie zostanie dokończona. W 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o odstąpieniu od umowy z konsorcjum pod wodzą włoskiego Salini. W tym rok został ogłoszony nowy przetarg na wybór wykonawcy robót. Wszystkie oferty przekraczały kosztorys (prawie 140 mln zł). GDDKiA znalazła jednak dodatkowe pieniądze.

?Firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kontynuację projektowania i budowę S8 Marki – Kobyłka. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru i zakończy się kontrola Prezesa UZP, to w październiku będziemy mogli podpisać umowę? ? czytamy w dzisiejszym komunikacie GDDKiA.

Strabag zaproponował, że dokończy prace za ponad 166 mln zł.

?Zadaniem wykonawcy jest dokończenie prac, takich jak: węzeł Kobyłka (łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt), węzeł Marki (zjazd z obwodnicy w Markach), węzeł Zielonka (drogi dojazdowe do węzła), najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej, kładka w rejonie ul. Letniskowej, drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, chodniki, ścieżki rowerowe, Obwód Utrzymania Drogi, zieleń, prace porządkowe, roboty elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne? ? informowała wcześniej GDDKiA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.