Strażacka kronika zdarzeń 28 luty – 6 marca

Strażacka kronika zdarzeń

Pożary traw, alarm bombowy, ale przede wszystkim pomoc dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy zaangażowały strażaków ochotników i mieszkańców naszego powiatu.  Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu wołomińskiego nie pozostały obojętne wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę.  Druhowie organizują zbiórki, przekazują  najpotrzebniejsze rzeczy w tym sprzęt strażacki pomagają w punktach recepcyjnych.

Zgodnie z planem wyruszyliśmy do Gminy Ustrzyki Dolne, będziemy wspierać służby oraz pomagać przy obsłudze punktów recepcyjnych na granicy – poformował na swoim profilu Radosław Korzeniewski.

– Jako jednostka OSP Wołomin przekazaliśmy sprzęt i odzież ochronną niezbędną do działań prowadzonych przez ukraińskich strażaków. Mamy nadzieję, że wspomoże to działania ratownicze naszych sąsiadów – napisali w mediach społecznościowych strażacy – ochotnicy.

W dniu dzisiejszym nasi strażacy znów włączyli się do pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy w ośrodku CARITAS w Urlach – dodają strażacy z OSP Jadów.

Piotr Nalazek i Maciej Czerniejewski mimo innych mundurów jakie mają na sobie to nasi strażacy którzy pomagają na granicy gdzie sytuacja jest ciężka. Dziękujemy Wam za Wasz poświęcony czas! Za serce jakie okazujecie innym! Jesteśmy dumni Panowie! – czytamy na profilu OSP Kobyłka.

– 3 marca nie odpoczywaliśmy,  już od rana na Autobusowym Dworcu Zachodnim rozdawaliśmy zupę którą ugotowały nasze Dziewczyny z KG w Chrzęsnem. Dostarczaliśmy pomoc do rodzin ukraińskich, szykowaliśmy paczki żywnościowe dla ukraińskich żołnierzy, zbieraliśmy Wasze dary Serca.

OSP CHRZĘSNE, SOŁECTWO WÓLKA KOZLOWSKA, KG w POSTOLISKACH, OSP KOZŁY, KG w CHRZĘSNEM, OSP WÓLKA SULEJOWSKA, CENTRUM MEDYCZNE ul. WARSZAWSKA.
Kierujemy nasze podziękowania dla Naszej Gminy , zarówno mieszkańcom jak i pracownikom UG w Tłuszczu, dzięki wsparciu jakie udziela nam Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk mamy możliwość przetransportowania Waszych Darów, czy zupy potrzebującym uchodźcom.
Jak widzicie na zdjęciach z dworca autobusowego to nie są 25 letnie byczki , tylko matka z trójką dzieci, straszy brat opiekujący się kilkuletnią siostrą, to ludzie starsi. Ta zupa to jest ich jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – napisali strażacy z OSP Chrzęsne
Jednocześnie strażacy proszą o udostępnianie uchodźcom z Ukrainy  informacji, że jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, są alarmowane do wszelkiego rodzaju zdarzeń przy użyciu syren alarmowych, co dla ludzi uciekających z ogarniętego wojną kraju może to być przerażające i może Ich narazić na niepotrzebny dodatkowy stres, ponieważ mogą myśleć, że jest to sygnał, który ostrzega przed niebezpieczeństwem.

3 marca

Alarm bombowy szpitala „DREWNICA” przy ul. Rychlińskiego w Ząbkach był powodem interwencji strażaków z PSP Wołomin, OSP Ząbki i policji. NA szczęście alarm okazał się fałszywy. Należy pamiętać, że  osobom, które poinformują o nieistniejącym niebezpieczeństwie grozi do 12 lat więzienia.

W miniony czwartek doszło do wypadku drogowego przy ul. Żołnierskiej w Ząbkach. W zdarzeniu drogowym uczestniczyły trzy pojazdy.

Do pożaru trawy doszło w miejscowości Kolno, ugasili go strażacy z  OSP Poświętne, którzy jednocześnie apelują „Stop pożarom traw”

Pożary trawy w Nowym Janowie ugasili 1 i 3 marca strażacy z OSP Radzymin.

4 marca

Strażacy z OSP Ząbki zostali zadysponowani do zadymienia przy ul. Batorego w Ząbkach.

Zdjęcia: OSP Lasków, OSP Ząbki, Radosław Korzeniewski, OSP Wołomin, OSP Radzymin, OSP Kobyłka (repost z profilu Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja), OSP Poświętne, OSP Chrzęsne

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o Światowym Dniu Walki z Depresją, startującym pilotażowym programie samorządu [...]
0 komentarzy

Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Kolei Mazowieckich przedłużona!

W związku z pozytywnym odbiorem przez podróżnych promocji aplikacji mobilnej KM Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o jej przedłużeniu do 31 maja 2024 [...]
0 komentarzy
Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Asystent jadący ze starszą osobą do lekarza, gdy rodzina jest w pracy, pan „złota rączka” czy pielęgniarka przyjeżdżająca do domu – to tylko [...]
0 komentarzy
7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

7000 litrów niebezpiecznej substancji w lesie!

Kontenery z sześcioma tysiącami litrów nieznanej substancji wyciekającej do gleby znaleziono w lasach w Dąbrówce i kolejny jeden w lesie w Wyszkowie. Spacerowicze [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 lutego do 8 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.