Strażacka kronika zdarzeń ? 9-15 maja

Strażacka kronika zdarzeń ? 9-15 maja

Potężny pożar budynków gospodarczych w miejscowości Krawcowizna i pożary poszycia leśnego na terenie naszego powiatu były głównymi przyczynami interwencji strażaków z OSP i PSP w minionym tygodniu.

9 maja

Już od godzin porannych OSP Chrzęsne walczyło z pożarem lasu. Spaleniu uległo około 4000 mkw powierzchni. Na miejscu działały dwa nasze zastępy strażaków z Chrzęsnego  oraz JRG PSP WOŁOMIN 22
Po zakończeniu działań w lesie druhowie z OSP Chrzęsne zostali zadysponowani do zabezpieczenie lądowiska LPR na terenie ZS w Postoliskach .

Około godziny 11.55 doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Krawcowizna w gminie Strachówka. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

 W chwili przybycia pierwszego zastępu pożarem objęty w całości był budynek stodoły, gospodarcza szopa, składowane drewno na posesji, maszyny rolnicze oraz rozpoczynał się pożar budynku mieszkalnego. Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz obronie budynku mieszkalnego. Następnie w trakcie dojazdu kolejnych zastępów podano dodatkowe dwa prądy wody w natarciu i przystąpiono do gaszenia pozostałych materiałów.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Wołomin, OSP Borucza, OSP Roszczep, OSP Myszadła, OSP Równe, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

10 maja

W miejscowości Stróżki (pow. wołomiński) podczas wycinki lasu zapalił się harwester ? wieloczynnościowa maszyna leśna.  Nikt nie odniósł obrażeń. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z PSP Wołomin oraz OSP Poświętne oraz OSP Turze.

11 maja

Poważny pożar lasu miał miejsce Zielonce na wysokości ul. Leśnej wzdłuż lini kolejowej. W akcji gaśniczej uczestniczyły OSP Ząbki, JRG Wołomin, OSP Zielonka, OSP Kobyłka, Straż Pożarna z Nadleśnictwa Drewnica i samolot gaśniczy.

12 maja

OSP Jadów została zadysponowana do pożaru trawy gałęzi w rowie na powierzchni około 100 m2. w miejscowości Starowola. W działaniach udział brali OSP KSRG Jadów, OSP Starowolaoraz JRG PSP Wołomin (Filia Tłuszcz).
W gaszeniu pożaru poszycia leśnego w miejscowości Miąse brały udział wszystkie czynne jednostki z terenu gminy Tłuszcz.

 

13 maja

Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Miąse. Samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu.

W miniony piątek doszło do pożaru jednego z kontenerów na śmieci znajdujących się na terenie cmentarza przy ul. Ułańskiej w Ząbkach. Na miejscu zdarzenia działałania prowadziła OSP Ząbki.
Do kolizji dwóch aut doszło na skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Ludowej w Wołominie
Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM.

Źródła: PSP w Wołominie, OSP Myszadła i OSP Borucza, OSP Ząbki, OSP Jadów, OSP Jasienica, OSP Chrzęsne,

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

O środkach unijnych w Wołominie. Konferencja „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021-2027”

Fundusze europejskie rozwinęły subregion warszawski wschodni. Zmieniła się jakość życia mieszkańców w obszarze m.in. transportu, zdrowia, ekologii, a także dostępności i edukacji. W poprzedniej perspektywie beneficjenci z regionu [...]
0 komentarzy
Scenariusze zastosowania geotermii w Wołominie

Scenariusze zastosowania geotermii w Wołominie

W oczekiwaniu na wyniki badań wody pobranej z otworu badawczego GT-1 w Wołominie UM Wołomin analizuje scenariusze zastosowania geotermii w gminie. Możliwości jest [...]
0 komentarzy
Ząbki - Oświadczenie Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności

Ząbki – Oświadczenie Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności

W zawiązku z zaistniałym wypadkiem w dniu 17 września 2023 r. podczas 5. wyścigu EV w trakcie wydarzenia 7. Zlot Samochodów Elektrycznych i Wodorowych , [...]
0 komentarzy

Pożar w hurtowni fajerwerków w Kobyłce

W godzinach porannych doszło do wybuchu, a następnie pożaru budynku hurtowni z fajerwerkami przy ul. Nadarzyńskiej w Kobyłce. Na miejscu pracują strażacy i [...]
0 komentarzy

Mazowsze zakończyło największy w historii zakup pociągów!

61 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Kolei Mazowieckich jest już na torach. Rekordowe w skali kraju zamówienie KM zakończone! Pociągi dostarczyła spółka Stadler Polska. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.