Strażacka kronika zdarzeń ? 9-15 maja

Strażacka kronika zdarzeń ? 9-15 maja

Potężny pożar budynków gospodarczych w miejscowości Krawcowizna i pożary poszycia leśnego na terenie naszego powiatu były głównymi przyczynami interwencji strażaków z OSP i PSP w minionym tygodniu.

9 maja

Już od godzin porannych OSP Chrzęsne walczyło z pożarem lasu. Spaleniu uległo około 4000 mkw powierzchni. Na miejscu działały dwa nasze zastępy strażaków z Chrzęsnego  oraz JRG PSP WOŁOMIN 22
Po zakończeniu działań w lesie druhowie z OSP Chrzęsne zostali zadysponowani do zabezpieczenie lądowiska LPR na terenie ZS w Postoliskach .

Około godziny 11.55 doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Krawcowizna w gminie Strachówka. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

 W chwili przybycia pierwszego zastępu pożarem objęty w całości był budynek stodoły, gospodarcza szopa, składowane drewno na posesji, maszyny rolnicze oraz rozpoczynał się pożar budynku mieszkalnego. Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz obronie budynku mieszkalnego. Następnie w trakcie dojazdu kolejnych zastępów podano dodatkowe dwa prądy wody w natarciu i przystąpiono do gaszenia pozostałych materiałów.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Wołomin, OSP Borucza, OSP Roszczep, OSP Myszadła, OSP Równe, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

10 maja

W miejscowości Stróżki (pow. wołomiński) podczas wycinki lasu zapalił się harwester ? wieloczynnościowa maszyna leśna.  Nikt nie odniósł obrażeń. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z PSP Wołomin oraz OSP Poświętne oraz OSP Turze.

11 maja

Poważny pożar lasu miał miejsce Zielonce na wysokości ul. Leśnej wzdłuż lini kolejowej. W akcji gaśniczej uczestniczyły OSP Ząbki, JRG Wołomin, OSP Zielonka, OSP Kobyłka, Straż Pożarna z Nadleśnictwa Drewnica i samolot gaśniczy.

12 maja

OSP Jadów została zadysponowana do pożaru trawy gałęzi w rowie na powierzchni około 100 m2. w miejscowości Starowola. W działaniach udział brali OSP KSRG Jadów, OSP Starowolaoraz JRG PSP Wołomin (Filia Tłuszcz).
W gaszeniu pożaru poszycia leśnego w miejscowości Miąse brały udział wszystkie czynne jednostki z terenu gminy Tłuszcz.

 

13 maja

Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Miąse. Samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu.

W miniony piątek doszło do pożaru jednego z kontenerów na śmieci znajdujących się na terenie cmentarza przy ul. Ułańskiej w Ząbkach. Na miejscu zdarzenia działałania prowadziła OSP Ząbki.
Do kolizji dwóch aut doszło na skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Ludowej w Wołominie
Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM.

Źródła: PSP w Wołominie, OSP Myszadła i OSP Borucza, OSP Ząbki, OSP Jadów, OSP Jasienica, OSP Chrzęsne,

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Będzie nowoczesne skrzyżowanie

Będzie nowoczesne skrzyżowanie

Przebudowa skrzyżowania Szosy Jadowskiej z Aleją Niepodległości w Wołominie rozpocznie się już wkrótce. Czy mamy się z niej cieszyć, czy bać się korków [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w rejonie energetycznym

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 24 czerwca do 4 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego.   Obszar Data rozpoczęcia [...]
0 komentarzy

Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny. Czy znasz tę osobę?

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalają tożsamość mężczyzny, który 18 maja 2024 r. około godz. 20:00 trafił do wołomińskiego szpitala. [...]
0 komentarzy
Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Małgorzata Zyśk burmistrz Miasta Ząbki

Absolutorium i wotum zaufania dla Małgorzaty Zyśk Burmistrza Miasta Ząbki

7 czerwca Rada Miasta Ząbki podczas sesji udzieliła Małgorzacie Zyśk Burmistrz Miasta Ząbki nie tylko absolutorium za 2023 r. ale również wotum zaufania. [...]
0 komentarzy
Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany w komunikacji miejskiej

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. W związku z przerwą szkolną oraz licznymi wyjazdami mieszkańców stolicy powodującymi mniejszy ruch, zmieni się rozkład jazdy kilkudziesięciu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.