Strażacka kronika zdarzeń ? 9-15 maja

Strażacka kronika zdarzeń ? 9-15 maja

Potężny pożar budynków gospodarczych w miejscowości Krawcowizna i pożary poszycia leśnego na terenie naszego powiatu były głównymi przyczynami interwencji strażaków z OSP i PSP w minionym tygodniu.

9 maja

Już od godzin porannych OSP Chrzęsne walczyło z pożarem lasu. Spaleniu uległo około 4000 mkw powierzchni. Na miejscu działały dwa nasze zastępy strażaków z Chrzęsnego  oraz JRG PSP WOŁOMIN 22
Po zakończeniu działań w lesie druhowie z OSP Chrzęsne zostali zadysponowani do zabezpieczenie lądowiska LPR na terenie ZS w Postoliskach .

Około godziny 11.55 doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Krawcowizna w gminie Strachówka. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

 W chwili przybycia pierwszego zastępu pożarem objęty w całości był budynek stodoły, gospodarcza szopa, składowane drewno na posesji, maszyny rolnicze oraz rozpoczynał się pożar budynku mieszkalnego. Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz obronie budynku mieszkalnego. Następnie w trakcie dojazdu kolejnych zastępów podano dodatkowe dwa prądy wody w natarciu i przystąpiono do gaszenia pozostałych materiałów.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Wołomin, OSP Borucza, OSP Roszczep, OSP Myszadła, OSP Równe, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

10 maja

W miejscowości Stróżki (pow. wołomiński) podczas wycinki lasu zapalił się harwester ? wieloczynnościowa maszyna leśna.  Nikt nie odniósł obrażeń. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z PSP Wołomin oraz OSP Poświętne oraz OSP Turze.

11 maja

Poważny pożar lasu miał miejsce Zielonce na wysokości ul. Leśnej wzdłuż lini kolejowej. W akcji gaśniczej uczestniczyły OSP Ząbki, JRG Wołomin, OSP Zielonka, OSP Kobyłka, Straż Pożarna z Nadleśnictwa Drewnica i samolot gaśniczy.

12 maja

OSP Jadów została zadysponowana do pożaru trawy gałęzi w rowie na powierzchni około 100 m2. w miejscowości Starowola. W działaniach udział brali OSP KSRG Jadów, OSP Starowolaoraz JRG PSP Wołomin (Filia Tłuszcz).
W gaszeniu pożaru poszycia leśnego w miejscowości Miąse brały udział wszystkie czynne jednostki z terenu gminy Tłuszcz.

 

13 maja

Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Miąse. Samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu.

W miniony piątek doszło do pożaru jednego z kontenerów na śmieci znajdujących się na terenie cmentarza przy ul. Ułańskiej w Ząbkach. Na miejscu zdarzenia działałania prowadziła OSP Ząbki.
Do kolizji dwóch aut doszło na skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Ludowej w Wołominie
Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM.

Źródła: PSP w Wołominie, OSP Myszadła i OSP Borucza, OSP Ząbki, OSP Jadów, OSP Jasienica, OSP Chrzęsne,

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

W Ząbkach autobus wbił się w naczepę, 1 osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło 27 czerwca, około godziny 15. w Ząbkach w Alei Piłsudskiego (droga krajowa 631) na wysokości ulicy Szwoleżerów. Autobus miejski [...]
0 komentarzy

Utonięcie na Gliniankach i tragiczny bilans weekendu w okolicach Warszawy

W sobotę na kąpielisku Glinianki w Zielonce utonął około 40- letni mężczyzna. Akcja reanimacyjna nie dała efektów. To pierwsza tego lata ofiara wody [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 do 30 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy
Wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii L

Wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii L

Od poniedziałku 27 czerwca wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy autobusów miejskich linii L. Zmiany podyktowane są mniejszym wykorzystaniem komunikacji publicznej w okresie [...]
0 komentarzy

Mieszkanka naszego powiatu potrzebuje krwi!

Ewelina Marcinkiewicz z Dobczyna – pilnie potrzebuje krwi! Pomóc możemy oddając krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie z zaznaczeniem, że to dla [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.