Studencie, praktykuj u Marszałka!

Studencie, praktykuj u Marszałka!

Praktyki w samorządzie? Czemu nie! Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego organizuje wakacyjne praktyki. Ruszył właśnie nabór do VII edycji programu „Praktyki u Marszałka”. To nie tylko okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, lecz także spróbowania swoich sił w administracji samorządowej oraz poszerzenia wiedzy. Na chętnych czeka 50 miejsc i prawie 5 tys. zł brutto. Wnioski można składać do 21 kwietnia.

Udział w programie „Praktyki u Marszałka” to przede wszystkim szansa na rozwój kompetencji i zdobycie praktycznej wiedzy, możliwość udziału w szkoleniach i webinariach oraz okazja do zdobycia nowych doświadczeń zawodowych. Studenci i studentki będą mogli poznać zasady funkcjonowania urzędu od kuchni.

Na praktyki do urzędu marszałkowskiego studentów i studentki zaprasza marszałek Adam Struzik. – Młodzi Przyjaciele, jeśli chcecie zdobyć doświadczenie w naszym urzędzie, poznać tajniki pracy i zobaczyć, czym na co dzień zajmuje się marszałek województwa, zgłaszajcie się na praktyki. Przy okazji możecie też zarobić całkiem niezłe pieniądze, bo blisko 5 tys. zł brutto. Nabór trwa do 21 kwietnia. Czekamy na Was!

O tym, że praktyki w urzędzie marszałkowskim mogą być początkiem kariery zawodowej, mówi Edyta Jankowska, która kilka lat temu wzięła udział w programie, a teraz na stałe pracuje w urzędzie. – Zgłosiłam się na praktyki w 2017 r. do Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Poznałam fajnych ludzi, a dzięki ciekawym zadaniom mogłam się rozwijać i od podszewki poznać pracę urzędu. Obecnie pracuję w Kancelarii Marszałka, więc jestem przykładem, że praktyki to cenne doświadczenie, a urząd jest miejscem, gdzie można zatrzymać się na dłużej.

 Kto może praktykować?

 Program jest skierowany do mieszkających na Mazowszu studentów studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy uczą się w trybie stacjonarnym. Ważne jest to, by mieli zaliczony pierwszy semestr studiów. W praktykach mogą wziąć udział osoby studiujące zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Muszą one jednak znajdować się na terenie województwa mazowieckiego. Studenci chcący odbyć praktyki w urzędzie marszałkowskim nie mogą mieć więcej niż 26 lat.

 Nie tylko w stolicy

Praktyki będą odbywać się nie tylko w siedzibach urzędu marszałkowskiego w Warszawie, lecz także jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie i Ostrołęce. Potrwają 30 dni roboczych, czyli 210 godzin. Pierwsza tura rusza 3 lipca i potrwa do 11 sierpnia. Druga rozpocznie się 21 sierpnia, a zakończy 29 września. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki są płatne. Studenci będą je odbywać na podstawie umowy-zlecenia, a za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4935 zł brutto.

Studenci będą pracować pod okiem opiekunów, którzy wprowadzą ich w tajniki pracy urzędu, wezmą również udział w szkoleniach wstępnych i spotkaniach tematycznych z ekspertami, m.in. w warsztatach z zakresu obsługi klienta. Praktyki będą odbywały się zgodnie z przygotowanym programem i zakresem zadań.

Od kultury do ochrony zdrowia

To studenci zdecydują, w którym departamencie, kancelarii czy delegaturze będą odbywać praktyki. A wybór jednostek organizacyjnych i wykonywanych przez nie zadań jest duży. Od przygotowywania wydarzeń kulturalnych, przez wydawanie decyzji na wycinkę drzew, realizację projektów prozdrowotnych, po współpracę z zagranicą czy organizowanie konferencji prasowych. O przyjęciu na praktykę do wybranej komórki organizacyjnej zadecydują przesłanie wniosków wraz z podpisanym oświadczeniem, spełnienie wymogów formalnych, wynik uzyskany z testu wiedzy o Mazowszu i urzędzie oraz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Informacje na temat programu, wymogów formalnych, a także szczegóły dotyczące zasad rekrutacji znajdują się na stronie https://praktyki.mazovia.pl/.

Ostatnia edycja programu, która ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 odbyła się w 2019 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów z Mazowsza. Zgłosiło się 171 osób, z czego wymogi formalne spełniło 127 kandydatów. Praktyki odbyło 94 studentów. Najwięcej chciało praktykować w Kancelarii Marszałka.

Więcej informacji z Mazowsza

Znamy już nominacje Norwidowskie 2024

Wybitny śpiewak operowy, słynący z charyzmatycznej osobowości scenicznej – Wiesław Ochman odbierze w tym roku Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida „Dzieło Życia”. Znamy [...]
0 komentarzy
Mazowsze liderem innowacji!

Mazowsze liderem innowacji!

Województwo mazowieckie liderem Barometru Innowacyjności! Mazowsze uzyskało bardzo wysoki poziom we wszystkich analizowanych kategoriach. Zasoby ludzkie, innowacyjność przedsiębiorstw, działalność badawczo-rozwojowa czy rozwój gospodarczy [...]
0 komentarzy
Rower rządzi!

Rower rządzi!

Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do [...]
0 komentarzy
Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Rozchorowałeś się w momencie, gdy twoja umowa o pracę wygasła? Masz prawo do płatnego chorobowego, jeśli dostałeś eZLA wciągu 14 dni po ustaniu [...]
0 komentarzy
Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”.  Program to inwestycja w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.