Sukcesy karateków z Ząbek

28 września na warszawskiej Ochocie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ok. 480 zawodników z 29 mazowieckich klubów Okręgowego Związku Karate, wśród nich Wiktoria i Mateusz Kornaccy z VIIf SP3 z Ząbkach z klubu KSW Kyoukushin Sensei Marcina Sieradzkiego.

Wiktoria walczyła w kategorii Kumite +50 i po wielu zaciętych pojedynkach z dogrywkami wywalczyła srebro zajmując drugie miejsce na podium. Mateusz walczył w kategorii Kumite +55 i stoczył wiele ciężkich pojedynków z dogrywkami, każda po dodatkowe 2 minuty walki. Wygrywając wszystkie swoje pojedynki wywalczył złoto i zajął pierwsze miejsce na podium .
Kilka tygodni wcześniej, 1 września 2019 r., podczas odbywającego się w Zielonce Turnieju  KYOUKUSHIN CUP 7  Wiktoria i Mateusz Kornaccy uczniowie klasy VII f  SP3 w Ząbkach z KSW KYOUKUSHIN Sensei Marcina Sieradzkiego również wywalczyli wysokie lokaty. Wiktoria zajęła I miejsce w swojej kategorii, Mateusz mimo zaciętych pojedynków z dogrywkami w tym także z reprezentantem Rosji  zajął IV miejsce w swojej kategorii.