Super Finał Mistrzostw Polski w unihokeju odbędzie się w Zielonce

Unihokeiści MUKS-u Zielonka zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2018/2019 i przygotowują się do fazy play-off. Dzieci i młodzicy zielonkowskiego klubu w czerwcu zmierzą się w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwsza reprezentacja unihokeistów na niedawnych Mistrzostwach Świata zajęła 13. miejsce, zaś kadra juniorów przygotowuje się do majowych Mistrzostw Świata. Z Robertem Deską, trenerem seniorów MUKS-u Zielonka oraz byłym trenerem reprezentacji juniorów w unihokeju, rozmawia Paweł Choim.

? Jak wyglądała runda zasadnicza w wykonaniu unihokeistów MUKS-u Zielonka?
? W pierwszej fazie, w której w naszej grupie uczestniczyło pięć drużyn, zajęliśmy pierwsze miejsce. Czyli osiągnęliśmy zupełnie niezły wynik. Nękały nas problemy kadrowe spowodowane wyjazdami zawodników i kontuzjami, ale teraz wszystko już wróciło do normy. Aktualnie jesteśmy w fazie treningów już praktycznie pierwszym składem.
? Jakie są założenia (cele) na etap rundy pucharowej rozgrywek?
? Jeśli chodzi o 1/16 rozgrywek w ramach play-offów, to pierwszy los mamy wygrany, ponieważ zajęliśmy I miejsce w grupie. Natomiast w meczu 1/4 finału Mistrzostw Polski zmierzymy się z drużyną Wilków Sanok. W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw, a zwycięzca awansuje do czwórki najlepszych drużyn w kraju. Jeśli awansujemy dalej, to prawdopodobnie naszym rywalem będzie Szarotka Nowy Targ. Głównym naszym celem, jak każdej drużyny, jest zdobycie Mistrzostwa Polski. Natomiast ostatnia faza rywalizacji, czyli Super Finał Mistrzostw Polski, odbędzie się 13. kwietnia w Zielonce. W turnieju kończącym sezon spotkają się po cztery najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn.
? Jaka jest sytuacja pozostałych roczników, prowadzonych przez Wasz klub?
? W tej chwili prowadzimy tylko najmłodsze kategorie wiekowe dzieci i młodzieży. To jest początkowa faza naszej pracy i musimy jeszcze poczekać na efekty. Drużyny te trenujemy dopiero od 2-3 lat. Połowa z tych młodych unihokeistów to początkujący zawodnicy, dlatego trzeba prowadzić pracę od podstaw. Jeśli chodzi o Puchar Polski młodzików
i dzieci, to zostanie rozegrany w czerwcu i wtedy zobaczymy, jakie będą efekty tej pracy.
? Co prawda nie prowadzi Pan już reprezentacji, ale czy mógłby Pan opowiedzieć o obecnej sytuacji Kadry Narodowej?
? Kadra juniorska przygotowuje się do Mistrzostw Świata w kategorii do 19 lat, które odbędą się w kanadyjskim Halifaksie w maju. Jeśli chodzi o kadrę seniorów, to wynik nie jest zbyt dobry, bo na ostatnich Mistrzostwach Świata (turniej został rozegrany w Czechach w dniach 1-9 grudnia 2018 r. przyp. red.) zajęła 13. miejsce. I teraz trenerzy rozpoczną pracę od początku, przygotowując drużynę m.in do eliminacji Mistrzostw Świata.