Świąteczna pomoc w Ząbkach

4 grudnia na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej w Ząbkach odbyła się ?Świąteczna Zbiórka Żywności?. Potrzebującym przekazano produkty spożywcze. ?Świąteczne niespodzianki? przekazano między innymi: domom samotnej matki, domom dziecka, schroniskom dla bezdomnych czy świetlicom środowiskowym.

Misją Praskiej Giełdy Spożywczej jest tworzenie i doskonalenie nowoczesnego hurtowego rynku zaopatrzenia dla handlu detalicznego i gastronomii. Giełda nie jest obojętna wobec potrzebujących. W okresie przedświątecznym, po raz kolejny odbyła się zbiórka żywności. Akcja ta jest prowadzona na rynkach hurtowych w całym kraju. Organizuje ją Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe oraz Banki Żywności.

Piątkowa zbiórka na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej zakończyła się sukcesem. Żywność odbierali wolontariusze Banku Żywności. Potrzebującym przekazano liczne produkty spożywcze w terminie przydatności do spożycia. ?Świąteczne niespodzianki? przekazano między innymi: domom samotnej matki, domom dziecka, schroniskom dla bezdomnych, świetlicom środowiskowym oraz punktom wydawania dań gotowych.

– Giełda organizuje akcję ?Dar Serca?. Wspólnie z redakcją ?Teleexpresu? przekazujemy domom dziecka z różnych województw dary w postaci produktów spożywczych oraz upominki dla wychowanków ? mówi Janusz Dąbrowski, dyrektor PGS. W spotkaniach uczestniczą prezenterami ?Teleexpresu?.

Podobna akcja organizowana jest ze stowarzyszeniem redakcji ?Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego?oraz z parafiami rzymsko-katolickimi w Ząbkach. Jak widać duch przedświątecznej życzliwości jest cały czas obecny w ludzkich sercach.

Sylwia Kowalska