Święto mareckich seniorów

W ostatnią sobotę Hotelem Mistral niepodzielnie zawładnęło pokolenie 60+. Starsze pokolenie mieszkańców Marek licznie przybyło na III edycję Mareckiej Senioriady. Bezpłatne wejściówki na imprezę organizowaną przez Urząd Miasta Marki rozeszły się na pniu.

– Jestem dumny, że środowiska seniorskie są tak aktywne w naszym mieście ? powiedział, witając gości, Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

Na scenę pojawiły się przedstawicielki seniorów i grup senioralnych działających na terenie Marek. O działalności opowiedzieli:

– Maria Borysewicz, przewodnicząca Mareckiej Rady Seniorów,

– Jadwiga Bieniek, przewodnicząca Klubu Seniora,

– Ewelina Kryszkiewicz, prezes Uniwersytet Trzeciego Wieku w Markach,

– Henryka Kruszewska, wiceprzewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 14,

– Urszula Paszkiewicz, reprezentująca Stowarzyszenie Struga Wczoraj Dziś Jutro.

Głos zabrał również burmistrz Jacek Orych, który wyraził nadzieję, iż w przyszłym roku senioriadę zorganizowana zostanie na większą skalę. W imieniu Urzędu Marszałkowskiego wystąpiła Emilia Oleksiak, kierownik Wydziału Kultury, która wspomniała, że jeszcze całkiem niedawno wraz z seniorami współtworzyła tego rodzaju imprezy w Markach.

Po okolicznościowych przemówieniach i prezentacjach przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie wystąpił chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach. Dużą dawkę humoru zapewnił Kabaret Koń Polski. Na Senioriadzie można było również posłuchać recitalu piosenek francuskich w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego, który m.in. w 2009 i 2010 r. zdobył wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ?Grad Prix Edith Piaf? w Krakowie.

Goście wydarzenia mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy o Markach wypełniając test. Spośród poprawnych odpowiedzi zostały wylosowane trzy, które zostały nagrodzone upominkami. Otrzymały je panie: Marta, Małgorzata i Halina. Nagrody sfinansowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta Marki i firmę ?Bądź Eko?.

W przerwach goście mogli obejrzeć wystawę malarstwa metodą batiku. Tu warto wspomnieć, że Panie tworzą swoje dzieła na poniedziałkowych spotkaniach w Centrum Aktywności Fabryczna 3. Można było również zakupić dekoracje z kwiatów, jak też miody i produkty ekologiczne. Dużą popularnością cieszyła się również fotobudka, gdzie goście mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Na wydarzeniu były wystawione dodatkowo dwa stoiska. Urzędu Miasta (przy którym można było złożyć wniosek o Marecką Kartę Mieszkańca uprawniającą do zniżek) oraz Ośrodka Pomocy Społecznej (gdzie Panie udzielały konsultacji i przedstawiały ofertę OPS).

Na zakończenie odbyła się potańcówka, podczas której wystąpił zespół muzyczny ?Sokoły? z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W przerwach goście mieli możliwość skorzystania z poczęstunku.

Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.