Święto Papryki

Święto Papryki obchodzono po raz pierwszy na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej. – Takie święta jak Święto Papryki czy Święto Ziemniaka, powinny odbywać się w miejscu, gdzie są sprzedawane – tymi słowami Zenon Daniłowski, prezes Agrotechniki, zajmującej się prowadzeniem Praskiej Giełdy Spożywczej oraz Makaronów Polskich.

Na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej (PGS) działa 30 hurtowników owoców i warzyw, którzy zajmują się sprzedażą papryki. – Sprzedają oni dziennie od 2 do 5 ton papryki do sieci hiper i super marketów. My jako Praska Giełda Spożywcza oddział Agrotechniki SA sprzedajemy ok. 5 ton papryki tygodniowo – mówi Dariusz Bliźniak, dyrektor Rynku Owoców i Warzyw Praskiej Giełdy Spożywczej.

16 września na terenie PGS uroczyście obchodzone było po raz pierwszy Święto Papryki. Z tej okazji odznaczono odznaką „Zasłużony dla rolnictwa” najlepszych producentów papryki. Praska Giełda Spożywcza to dziś stały element wizerunku Ząbek.- Jako samorząd lokalny dobrze oceniamy to sąsiedztwo. Bo to i miejsca pracy i podatki płynące do gminnej kasy jak też i zakupy można zrobić blisko domu – powiedział podczas uroczystości Jerzy Boksznajder, burmistrz Ząbek. tur