Świętujmy razem – ceramika a względność czasu

W miniony piątek (25 listopada 2016 r.) o godz.18 w pracowni fundacji Akomodacja w Wołominie przy ulicy Żelaznej odbył się wernisaż podczas którego zaprezentowane zostały prace realizowane podczas warsztatów odbywających się w ramach projektu ?Sztuka w służbie zdrowia?.

– Efekt cyklu spotkań warsztatowych przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Prezentacja prac była imponująca mieliśmy co pokazać i z przyjemnością to uczyniliśmy ? mówi Tadeusz Sasin, prezes Fundacji Akomodacja.

15218318_1368547739856106_1585757208_n

A co o swojej przygodzie z ceramiką mówią uczestnicy warsztatów? Zapytani podczas zajęć w dniu 21 listopada stwierdzili między innymi, że: warsztaty pozwoliły odkryć własne talenty, mogli podczas nich spotkać ciekawych ludzi, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ceramiki i jej wpływu na psychikę (ar-terapia), poznali tajniki pracy w różnych technikach ceramicznych, poznali pracę od podstaw ? nie było drogi na skróty (np. wszystkie elementy do zrobienia mozaiki ceramicznej wykonywaliśmy sami, a nie jest to łatwe zadania), czas spędzony na zajęciach był dla nich ciekawą formą odpoczynku, mogli nabrać dystansu do codziennych obowiązków i niekończącej się krzątaniny, wymieniali się poglądami, rozmawiali ze sobą, doskonalili sztukę negocjacji, uczyli się osiągać kompromis, uczyli się jak zwolnieć tempo swojego życia, byli świadkami swoistego zwolnienia czasu ? to tylko niektóre z zanotowanych opinii, ale już one pozwalają stwierdzić, że w dzisiejszym zagonionym świecie kontakt ze sztuką każdemu z nas daje możliwość wytchnienia i znalezienia nowej perspektywy do dalszych działań.
? Tyle na gorąco o wrażeniach, jakich naszym uczestnikom dostarczyły warsztaty ?Sztuka w służbie zdrowia? współfinansowane ze środków Powiatu Wołomińskiego i fundacji Akomodacja.
Można z całą pewnością podsumować projekt , jako udany.
Bardzo się cieszymy, że o naszych warsztatach tak ciepło mówią ich bezpośredni odbiorcy.
W związku z tym postanowiliśmy zorganizować wystawę prac ceramicznych, jakie powstały w trakcie zajęć. A było co pokazywać co uczestnicy spotkania mogli sami zobaczyć podczas uroczystego spotkania w piątek 25 listopada  w pracowni fundacji Akomodacja w Wołominie ul. Żelazna.
Swoich gości zaprosili również  uczestnicy warsztatów ?Sztuka w służbie zdrowia? jak i fundacja Akomodacja ? podkreśla koordynator projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.