Szklany Miś podsumowany

22 maja 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się Koncert Galowy Dziecięcego Przeglądu Artystycznego o nagrodę Szklanego Misia, podczas którego zaprezentowali się laureaci przeglądu oraz gość specjalny ? Wojtek Rakoczy, uczestnik programu MUST BE THE MUSIC ? tylko muzyka.

Szklany Miś chyba na dobre już powrócił do wołomińskiego MDK. W tym roku po raz kolejny przegląd artystyczny nosił własnie tę nazwę.

Nagrody oraz dyplomy uczestnikom i laureatom wręczał Sylwester Jagodziński, zastępca burmistrza Wołomina. Konkurs odbył się w kategorii wiersz i recytacja w trzech grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali świetnie dopracowane występy.

Widzowie zgromadzeni na sali byli mile zaskoczeni poziomem i prezencją konkursowiczów. Ci najmłodsi wywołali mnóstwo radości a ci starsi wzbudzili podziw swoją recytacją i wykonaniem wokalnym.

Na koniec, organizatorzy w ramach podziękowania dla wszystkich uczestników przygotowali mini koncert Wojtka Rakoczy, który zmotywował wołomińską młodzież do rozwoju i podążania za swoją pasją.

Uczestników przeglądu oceniało jury w składzie: Andrzej Wojakowski, Izabela Zach, Magdalena Muchyńska.

Wspaniałe nagrody ufundowała wołomińska Huta Szkła ?Termisil?.

? Dziękujemy wszystkim za obecność, uczestnikom za moc wrażeń i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok ? zapraszają organizatorzy konkursu.

Osobiście bardzo się cieszę, że Szklany Miś powrócił na scenę wołomińskiego MDK.

Nazwa tego konkursu, nawiązująca do czasów świetności wołomińskiej Huty Szkła, to jedna z form zachowania naszej lokalnej tradycji. Wielu mieszkańcom Wołomina kojarzy się pozytywnie – przypomina dziecięce marzenia. Przypomina też o istnieniu w Wołominie Huty Szkła, która wprawdzie nie jest już tak potężna jak przed laty i zmieniła nazwę na ?Termisil?, ale nadal jest tu u nas w Wołominie, działa i daje zatrudnienie ok. 300 osobom.

 

Oprac.Teresa Urbanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.