Tataj bohaterem Dolcan w nowej I lidze!

Dolcan awansował do nowej I ligi! Bohaterem decydującego spotkania był Maciej Tataj, który strzelił cztery bramki dla drużyny z Ząbek.
Cóż to był za emocjonujący finał rozgrywek I grupy III ligi! Ostatnia kolejka decydowała o awansie do nowej I ligi, czyli bezpośredniego zaplecza piłkarskiej ekstraklasy.

Szanse na pierwsze miejsce w tabeli miały tylko dwa zespoły – Dolcanu Ząbki i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Przed decydującą serią spotkań obie ekipy miały równą liczbę punktów, ale Dolcan miał lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Zwycięstwo dawało awans drużynie z Ząbek. Ruch miał bardzo łatwe zadanie – musiał ograć outsidera ligi Orła Kolno. Tak też się stało, niedawny lider zwyciężył gładko 3:1.

Dolcanowi przyszło się zmierzyć z Mazowszem Grójec, a więc drużyną potrafiącą sprawić niespodziankę, chociaż nie należącą do potentatów. Co ciekawe, obecny trener Dolcanu Marcin Sasal jeszcze na jesieni prowadził zespół z Grójca, co tylko dodawało spotkaniu rumieńców.

Do przerwy było 0:0, chociaż Dolcan miał kilka niezłych sytuacji podbramkowych. Jednak prawdziwy koncert gry Ząbkowianie dali po przerwie. Na miano bohatera zasłużył Maciej Tataj, który strzelił klasycznego hat-tricka. Do bramki rywali trafiał w 47, 52, 56 i 88 minucie. Kwadrans po przerwie wstrząsnął drużyną z Grójca, chociaż udało im się strzelić kontaktowego gola na 1:2. Im bliżej było końca spotkania, tym większe szczęście panowało na trybunach.

Przypomnijmy, że Tataj przyszedł do Dolcanu w przerwie zimowej i w 15 spotkaniach zdołał strzelić 19 bramek. Może jest to nieprawdopodobne, ale dorobek bramkowy z wiosny wystarczył, by wskoczyć na pierwsze miejsce najskuteczniejszych strzelców III ligi! Tataj został królem strzelców ex aequo z Żuberkiem z Ruchu.

Skład Dolcanu: Robert Stawiarski – Jakub Cieślak (46 min. Marcin Warakomski), Robert Stawicki, Maciej Demich, Dariusz Dadacz – Marcin Korkuć, Marcin Stańczyk, Krzysztof Krzywicki (72 min. Dariusz Papierz), Rafał Grzelak – Maciej Tataj, Tomasz Zbrzeźniak (24 min. Mateusz Chudziński; 74 min. Michał Kopeć).

Dolcan na jesieni zagra w nowej I lidze. Już dwukrotnie występował na zapleczu ekstraklasy, jednak przygoda z ówczesną II ligą trwała tylko jeden sezon. Teraz apetyty są zdecydowanie większe, ale do tego potrzebne są transfery. Na kalkulacje przyjdzie jeszcze czas. Teraz cieszmy się, że mamy w powiecie drużynę piłkarską, której przyjdzie spotykać się ze znakomitymi zespołami. Na naszej stronie www.zyciepw.pl można oczywiście zobaczyć relację z meczu.