Tenisiści z Miłej

Początek 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Wołominie  upływa pod hasłem tenisa stołowego. Reprezentanci placówkido tej pory wzięli udział w trzech turniejach. Za każdym razem stawali na najwyższych miejscach podium!

Pierwsze tenisowe pojedynki rozpoczęły się od eliminacji okręgu warszawskiego „SPRAWNI – RAZEM”, które odbyły się 26 lutego 2019 roku na terenie MOSiR Solec w Warszawie. W zawodach wystartowali najlepsi zawodnicy z Warszawy, Otwocka, Pruszkowa, Żyrardowa i Piastowa. Wołomińscy zawodnicy zdominowali kolejny rok z rzędu najsilniej obsadzoną kategorię chłopców powyżej 16 roku życia zajmując pierwsze i czwarte miejsce.  Ponadto reprezentant ZSS w Wołominie po zaciętych pojedynkach zajął trzecią lokatę w kategorii chłopców poniżej 16 roku życia. Reprezentanci  Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Mazowsza w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Siedlcach.

Kwalifikacja medalowa

  • I miejsce – Mateusz Wycech
  • II miejsce – Szymon Zasiewski
  • IV miejsce – Kazimierz Gmurowski

6 marca 2019 roku w hali sportowej ARiMS w Siedlcach odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego „SPRAWNI – RAZEM”.

Po raz piąty w tej rangi imprezie wystartowałotrzech reprezentantów Zespołu Szkół przy ul. Miłej 22 w Wołominie: w kategorii chłopców do 16 roku życia – Szymon Zasiewski, w kategorii chłopców powyżej 16 roku życia – Mateusz Wycech i Kazimierz Gmurowski.

Celem  imprezy było wyłonienie reprezentacji Mazowsza na Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. W Siedlcach spotkali się najlepsi tenisiści m.in. z Siedlec, Otowocka, Łosic, Warszawy, Gostynina oraz Wołomina.

Zawodnicy z Miłej od samego początku w swoich pojedynkach walczyli o każdą piłeczkę ze zmiennym szczęściem. Nikomu indywidualnie nie udało się stanąć na podium, ale ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce.

Pomiędzy wyżej opisanymi turniejami kolejny udany start reprezentanci z Miłej zanotowali w IV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Wołomińskiego, który odbył się 27 lutego 2019 roku w Klembowie. Była to jedna z największych imprez w tenisie stołowym na terenie Powiatu Wołomińskiego. Miła zdominowała podium we wszystkich kategoriach: Kaza Kamila – I miejsce, Wycech Mateusz – I miejsce,  Gmurowski Kazimierz – II miejsce, Zasiewski Szymon – III miejsce.

Piotr Dereszewski

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.