Teresa Urbanowska: Kogo odwiedził Premier Morawiecki?

teresa

Od kilku lat weekend majowy spędzam nad polskim morzem uczestnicząc w międzynarodowym plenerze malarskim organizowanym przez Stowarzyszenie Silesia TakArt z Tychów, którego jestem członkiem. Oderwanie się od naszej lokalnej tematyki pozwala na nabranie dystansu i naładowanie przysłowiowych baterii i mobilizacji do pracy. W tym roku dodatkowo trafiliśmy na wyjątkowo piękną pogodę, doskonałą do nadmorskich spacerów jak też rozmów z uczestnikami, którzy przyjeżdżają tu na artystyczne spotkania z całej Polski. Drugi rok z rządu podczas tych nadmorskich spotkań, na hasło „Wołomin” słyszę (bez wchodzenia w szczegóły) pozytywne komentarze. To miłe – szczególnie, gdy w pamięci ma się zgoła inne reakcje, jakie jeszcze do niedawna dały się odczuć po ujawnieniu miejsca zamieszkania.
Tegoroczny długi majowy weekend z pewnością zostanie zapamiętany na dłużej. Wiele osób zastanawia się
z pewnością czy pożar hali magazynowej w sąsiedztwie DJCHEM, jak też pożar niemal wiekowej willi „Danuta”
oraz jednego z budynków zlokalizowanych przy ulicy Legionów to przypadek czy celowe działanie osób trzecich?
Ale z pewnością najbardziej zaskakująca dla wielu z nas była wizyta Mateusza Morawieckiego, Premiera naszego kraju, o której większość  mieszkańców i samorządowców dowiedziała się post factum. Czytając informacje i oglądając fotografie zamieszczone po wizycie na forach internetowych nietrudno stwierdzić, że w spotkaniu z Premierem uczestniczyli głównie – a może i jedynie – członkowie i sympatycy PiS, partii rządzącej. Czy to znaczy, że wszyscy inni mówiąc kolokwialne „olali” czy może nie byli godni, aby uczestniczyć w tym spotkaniu?
Ktoś na jednym z forów przypomniał, że podczas odwiedzin wołomińskiej Stolarki przez ówczesnego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przedstawiciele wołomińskiego samorządu nie raczyli przybyć na skierowane do nich zaproszenie bojkotując wizytę najwyższego państwowego dostojnika. Czy dziś służby administracji rządowej postanowiły, że nie wszyscy są godni w spotkaniu z Premierem wziąć udział?
Jakiś czas temu pisałam, że nie podoba mi się decydowanie za innych w kwestii formy upamiętnienia tych, którzy stracili życie w katastrofie pod Smoleńskiem. Dziś dodam – nie podoba mi się dzielenie nas na godnych i niegodnych spotkania z premierem kraju, w którym mieszkam i dla którego pracuję.
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie: – Kogo odwiedził Premier Morawiecki? Czy była to wizyta Szefa Rządu, czy może wysokiej rangi dostojnika partyjnego?

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.