Teresa Urbanowska: Kruche jak lód zaufanie

W Wołominie, za sprawą pewnej grupy osób, przez kilka minionych lat trwała swoista, negatywna kampania wyborcza. Nie chcę tu teraz wnikać, co za grupa generowała taką atmosferę, bo ocenę wystawili jej już mieszkańcy w wyborach samorządowych w dniu 21 października idąc masowo na wybory (frekwencja na poziomie 65 %) i zdecydowanie wybierając w I turze Elżbietę Radwan na Burmistrza Miasta i Gminy Wołomin, wskazując przy tym 12 radnych z jej list wyborczych, dając im tym samym większość w Radzie Miejskiej.
Mieszkańcu Wołomina, jeśli Elżbieta Radwan, to Burmistrz, którego poparłeś w wyborach to podobnie do Ciebie myślało 53,84 % oddających ważny głos mieszkańców Wołomina. Jeśli nie byłeś do końca przekonany, to wierzę, że Pani Burmistrz zdobędzie przez kolejne lata również Twoje zaufanie, gdyż tym razem ma w ręku więcej narzędzi do realizacji planów prezentowanych w kampanii wyborczej.
W każdym razie, ja, przynajmniej  na chwilę obecną, jestem tym wyborem usatysfakcjonowana.
Życzę Pani Elżbiecie Radwan, burmistrz Wołomina, aby współpraca z Radą Miejską wybraną głosami mieszkańców, tym razem z uwzględnieniem parytetów, nie zawiodła zarówno naszych jak te Jej oczekiwań. Trzymam kciuki za kolejną – udaną kadencję.
Obserwując pracę wołomińskiej (niemal w 100 % męskiej – jedyną kobietą – radną, była Edyta Babicka z Lipinek) Rady Miejskiej mijającej kadencji, przez cały rok przypominałam słowa tytułu jednego z artykułów, jaki napisałam po rozmowie z Panią Burmistrz: „Potrzeba więcej kobiet w samorządzie”. Miłe Panie cieszę się, że tam jesteście i mam nadzieję, że nie zawiedziecie nas – mieszkańców. Ja w każdym razie oczekuję, że zamiast politycznych przepychanek na posiedzeniach rady miejskiej toczyć się będzie debata o ważnych sprawach naszej małej ojczyzny. Sądząc po wynikach tegorocznych wyborów podobnie uważa głosująca większość. Od Was zależy, czy sprostacie naszym oczekiwaniom.
Teraz jednak gratuluję wszystkim razem i każdej z osobna, a znając zainteresowania, charaktery i temperamenty części z Was, wierzę, że będziecie dbały o każdy aspekt naszego społecznego życia.
Choć piszę na łamach „Życia Powiatu na Mazowszu” o różnych gminach naszego powiatu, to jednak, jako mieszkanka Wołomina, nie ukrywam, że jest mi to miasto bliskie w sposób szczególny.
Chciałabym mieć coraz więcej powodów do tego, abym mogła być dumna z miejsca, w którym mieszkam, a równowaga w Radzie Miejskiej daje
nadzieję, że tym razem będzie mniej politycznie, mniej szorstko a bardziej po gospodarsku – domowo.
Identyczne nadzieje wiążę również z męską, ciągle większościową częścią Rady Miejskiej w Wołominie. To od Was zależy, czy zapracujecie na tą większość dla kolegów z kolejnej kadencji. Wołomin pokazał, że ma dość polityki, oczekuje działań gospodarskich.
Wszystkim wybranym z całego serca gratuluję życząc godnego reprezentowania tych, którzy dali Wam mandat do reprezentacji. Nie zmarnujcie tego zaufania pamiętając, że jest ono kruche jak lód.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.