Teresa Urbanowska: Kruche jak lód zaufanie

teresa

W Wołominie, za sprawą pewnej grupy osób, przez kilka minionych lat trwała swoista, negatywna kampania wyborcza. Nie chcę tu teraz wnikać, co za grupa generowała taką atmosferę, bo ocenę wystawili jej już mieszkańcy w wyborach samorządowych w dniu 21 października idąc masowo na wybory (frekwencja na poziomie 65 %) i zdecydowanie wybierając w I turze Elżbietę Radwan na Burmistrza Miasta i Gminy Wołomin, wskazując przy tym 12 radnych z jej list wyborczych, dając im tym samym większość w Radzie Miejskiej.
Mieszkańcu Wołomina, jeśli Elżbieta Radwan, to Burmistrz, którego poparłeś w wyborach to podobnie do Ciebie myślało 53,84 % oddających ważny głos mieszkańców Wołomina. Jeśli nie byłeś do końca przekonany, to wierzę, że Pani Burmistrz zdobędzie przez kolejne lata również Twoje zaufanie, gdyż tym razem ma w ręku więcej narzędzi do realizacji planów prezentowanych w kampanii wyborczej.
W każdym razie, ja, przynajmniej  na chwilę obecną, jestem tym wyborem usatysfakcjonowana.
Życzę Pani Elżbiecie Radwan, burmistrz Wołomina, aby współpraca z Radą Miejską wybraną głosami mieszkańców, tym razem z uwzględnieniem parytetów, nie zawiodła zarówno naszych jak te Jej oczekiwań. Trzymam kciuki za kolejną – udaną kadencję.
Obserwując pracę wołomińskiej (niemal w 100 % męskiej – jedyną kobietą – radną, była Edyta Babicka z Lipinek) Rady Miejskiej mijającej kadencji, przez cały rok przypominałam słowa tytułu jednego z artykułów, jaki napisałam po rozmowie z Panią Burmistrz: „Potrzeba więcej kobiet w samorządzie”. Miłe Panie cieszę się, że tam jesteście i mam nadzieję, że nie zawiedziecie nas – mieszkańców. Ja w każdym razie oczekuję, że zamiast politycznych przepychanek na posiedzeniach rady miejskiej toczyć się będzie debata o ważnych sprawach naszej małej ojczyzny. Sądząc po wynikach tegorocznych wyborów podobnie uważa głosująca większość. Od Was zależy, czy sprostacie naszym oczekiwaniom.
Teraz jednak gratuluję wszystkim razem i każdej z osobna, a znając zainteresowania, charaktery i temperamenty części z Was, wierzę, że będziecie dbały o każdy aspekt naszego społecznego życia.
Choć piszę na łamach „Życia Powiatu na Mazowszu” o różnych gminach naszego powiatu, to jednak, jako mieszkanka Wołomina, nie ukrywam, że jest mi to miasto bliskie w sposób szczególny.
Chciałabym mieć coraz więcej powodów do tego, abym mogła być dumna z miejsca, w którym mieszkam, a równowaga w Radzie Miejskiej daje
nadzieję, że tym razem będzie mniej politycznie, mniej szorstko a bardziej po gospodarsku – domowo.
Identyczne nadzieje wiążę również z męską, ciągle większościową częścią Rady Miejskiej w Wołominie. To od Was zależy, czy zapracujecie na tą większość dla kolegów z kolejnej kadencji. Wołomin pokazał, że ma dość polityki, oczekuje działań gospodarskich.
Wszystkim wybranym z całego serca gratuluję życząc godnego reprezentowania tych, którzy dali Wam mandat do reprezentacji. Nie zmarnujcie tego zaufania pamiętając, że jest ono kruche jak lód.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.