Współpraca ponad podziałami

Organizatorzy konferencji, liderzy zawiązanej w powiecie koalicji zjednoczonej prawicy wraz z Piotrem Uścińskim, posłem na Sejm RP zaprosili do współpracy pozostałych nowo wybranych radnych powiatowych, proponując współpracę ponad podziałami, aby współuczestniczyć i firmować nowy projekt dla Powiatu Wołomińskiego.

W dniu 29 października w biurze poselskim posła Piotra Uścińskiego w Wołominie, odbyła się konferencja prasowa, której organizatorami byli Piotr Uściński, Robert Perkowski, burmistrz Ząbek  i Robert Roguski, burmistrz Kobyłki.

Organizatorzy poinformowali, że komitet PIS dysponujący w nowo wybranej Radzie Powiatu Wołomińskiego 15 mandatami zaprosił do współpracy Roberta Roguskiego z komitetu Jedna Polska Samorządowa, popieranego przez wicepremiera Gowina. Stworzona koalicja, to Zjednoczona Prawica, która posiada 16 mandatów, a tym samym większość w Radzie Powiatu.
Liderami są Robert Perkowski, który otrzymał ponad 5400 głosów i Robert Roguski – ponad 2600 głosów.

Piotr Uściński pogratulował burmistrzom, którzy w pierwszej turze wyborów wygrali w swoich miejscowościach oraz Katarzynie Lubiak, która dostała się do sejmiku. Przy tej okazji wspomniał, że ma nadzieję, iż w tej kadencji uda się przebudować drogę 634.  Zachęcał także mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej turze wyborów, podkreślając jednocześnie iż tym razem było trzykrotnie mniej głosów nieważnych niż w poprzednich wyborach samorządowych. Zdaniem posła Uścińskiego przyczyniły się do tego zmiany ustawodawcze – przezroczyste urny i komisyjne liczenie głosów.

Robert Perkowski i Robert Roguski podziękowali wyborcom za oddane głosy. Burmistrz Ząbek podkreślił, że zawsze będzie pamiętał o Ząbkach i je wspierał.

Robert Roguski stwierdził, że w skład  nowo powstałej koalicji weszli ludzie zmotywowani, pełni energii do pracy i chętni do współpracy ponad podziałami, którzy chcą wspólnie kreować kierunki rozwoju i działalności Powiatu Wołomińskiego.

Organizatorzy konferencji poparli kandydaturę Małgorzaty Zyśk na burmistrza Miasta Ząbki, a burmistrz Roguski dodał, że w Kobyłce swój głos odda na Konrada Kostrzewę.

Liderzy koalicji przedstawili priorytetowe zagadnienia do realizacji przez nowo wybraną radę, są to:
– realizacja inwestycji wg obiektywnych czytelnych kryteriów, w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców
– rozbudowa szpitala powiatowego
– profesjonalizacja kadr nie tylko w szpitalu ale także na terenie pozostałych instytucji
– lepszy dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, krótszy czas oczekiwania
– urząd bliżej ludzi, co zdaniem koalicjantów ma polegać na możliwości załatwienia wielu spraw przez mieszkańców w swoich gminach, na podstawie porozumień ze starostwem. Mieszkaniec mógłby wówczas pobrać wniosek i odebrać produkt finalny w swoim urzędzie gminy, oszczędzając czas na ewentualny dojazd do starostwa; dyżury w soboty w starostwie dla tych interesantów, którzy nie mogą tam dotrzeć w dni powszednie
– rozwój powiatu w zakresie zbiorowej komunikacji publicznej, budowa sieci komunikacji publicznej i skoordynowanie działań, osiągnięcie efektu synergii.

Poseł Uściński, odpowiadając na pytania dziennikarzy, stwierdził, że jeszcze za wcześnie na to, aby mówić kto jakie stanowisko miałby pełnić w powiecie. Dodał, że jako liderzy, burmistrzowie Ząbek i Kobyłki zapewne będą pełnić najwyższe funkcje.

Iwona Potęga
opr. Aleksandra Olczyk

Zapraszamy do wysłuchania zapisu dźwiękowego z konferencji

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.