Ty też możesz pomóc

Każdy z nas może pomóc innym. Jak: – Zrób zbiórkę we własnym sklepie! Inicjatywa obywatelska podczas Świątecznej Zbiórki Żywności Banków Żywności.

Polacy bardzo chcą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Dlatego tak bardzo potrzeba wolontariuszy, którzy w tym pomogą. Co można zrobić w kilka osób? Zgłosić się do lokalnego Banku Żywności i powiedzieć: chcemy zbierać dla innych! W swoim ulubionym sklepie, albo w sklepie, który już zgłosił się do akcji. Świąteczną Zbiórkę Żywności Banki Żywności zaplanowały na 25-27 listopada.
– Najważniejsze, żeby mieć grupę, choć równie dobrze można zgłosić się samemu. Grupa znajomych lub organizacja pozarządowa może przyjść do nas z propozycją zbiórki we wskazanym przez siebie sklepie, albo zadeklarować uczestnictwo w zbiórce już gdzieś zaplanowanej. Zapraszamy już teraz, bo żeby wszystko się udało, musimy mieć dużo czasu na przygotowania ? tłumaczą przedstawiciele Banków Żywności.
I co teraz? Pod adresem www.bankizywnosci.pl w zakładce ?kontakt? znajdziecie listę Banków Żywności a wśród nich ten najbliżej Was. Zgłoście się do niego do 7 listopada. Chodzi o to, by wspólnie zastanowić się nad możliwością zbiórki, którą proponujecie, sprawdzić, czy wskazany przez Was sklep może w niej uczestniczyć. A może Wy na proponowanej liście znajdziecie miejsce, w którym będziecie chcieli namawiać Polaków do tego, by pomagali ludziom najbardziej potrzebującym. Lista sklepów w całej Polsce, które już zgłosiły się do akcji znajduje się pod adresem www.bankizywnosci.pl w zakładce ?aktualności?.
Jedno jest pewne ? to będzie już 20 Świąteczna Zbiórka Żywności, ale bez Was, bez wolontariuszy , się nie uda. A udać się musi, bo dzięki Bankom Żywności i ludziom takim jak Wy, co roku osoby żyjące w bardzo trudnych warunkach mają święta, o jakich marzyły całe życie.
Inną formą pomocy jest „Szlachetna Paczka”, która prowadzona jest w naszym kraju od wielu lat. W miniony weekend ruszyła we wszystkich miastach wojewódzkich.
Została już uruchomiona baza rodzin potrzebujących, gdzie można wybrać rodzinę, której zechcemy pomóc na miarę naszych własnych możliwości robiąc to samodzielnie lub z przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Finał zbiórki zaplanowany jest na 10-11 grudnia. Po tym terminie paczki będą przekazywane potrzebującym rodzinom. Całej akcji towarzyszyć będą również inne inicjatywy, które będą trwały po zakończeniu zbiórek paczkowych.
Można więc dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia WIOSNA, wesprzeć dziecko w ramach projektu Akademia Przyszłości, czy też zakupić dzieła sztuki, limitowanych kolekcji ubrań i biżuterii przygotowanych przez słynnych polskich projektantów, które poświęcone są Szlachetnej Paczce.
Warto też rozejrzeć się wokół siebie i sprawdzić, czy po sąsiedzku ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. oprac.

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.