W czwartek Sejm uchwalił tzw. ustawę węglową, polegającą na dystrybucji węgla przez samorządy. Aby ułatwić mieszkańcom dostęp do tańszego surowca, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk podjął decyzję o włączeniu Gminy Tłuszcz w tę akcję.
Choć nad przepisami pracuje jeszcze Senat i nie weszły one w życie, w związku z koniecznością określenia skali potrzeb gospodarstw domowych znajdujących się na terenie n gminy uruchamiamy wstępne zapisy do zakupu na preferencyjnych warunkach węgla.
Wnioski w wersji papierowej będzie można składać dopiero po wejściu w życie procedowanej ustawy, ale już teraz mogą Państwo zgłaszać telefonicznie taką wolę pod numerem telefonu 29 757-30-16 podając imię i nazwisko, adres, numer telefonu, rodzaj węgla (orzech, miał, ekogroszek) oraz potrzebną ilość- maksymalnie 3 tony (1,5t do końca bieżącego roku oraz 1,5t w 2023r. ).
UWAGA! Do zapisu na węgiel są uprawione osoby, którym przysługuje dodatek węglowy – informuje ratusz
Więcej informacji z Tłuszcza
Chodnik w Jadwininie i modernizacja drogi w Jaźwiu. Gmina Tłuszcz podpisała umowy na lokalne inwestycje
W Gminie Tłuszcz ruszają kolejne inwestycje. Samorząd podpisał umowy na ułożenie chodnika w sołectwie Jadwinin oraz modernizację ul. Zienkiewiczów w sołectwie Jaźwie. Pierwsze
[...]
0 komentarzy
Szkoła w Kozłach czeka na remont. Gmina Tłuszcz szuka wykonawcy prac
Gmina Tłuszcz prowadzi postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę remontu w Zespole Szkół w Kozłach. Oferty można składać do wtorku, 23 czerwca, do godziny
[...]
0 komentarzy
PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania
Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają
[...]
0 komentarzy
Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim
W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do
[...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów
Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na
[...]
0 komentarzy
