W sobotę, 14 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydział Ochrony Środowiska prowadził swoje stoisko edukacyjne, na którym można było zrobić ekologiczne ozdoby świąteczne.
Każdy uczestnik mógł wybrać kolor włóczki aby zrobić czapeczkę. Włóczkę uzyskaliśmy poprzez rozprucie starych swetrów nienadających się do dalszego użytku. Gotową czapeczkę przykleiliśmy na zużytą, pomalowaną żarówkę. Jako podstawki do żarówek użyliśmy nakrętki po plastikowych butelkach. Uczestnicy mogli namalować buźkę na żarówce. Efektem końcowym był ekologiczny bałwanek.
Naszym celem było pokazanie dzieciom i dorosłym, że z niczego można zrobić coś ciekawego, a co najważniejsze używając rzeczy, które trafiłyby do kosza.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!
Wydział Ochrony Środowiska
Więcej informacji z Tłuszcza
Chodnik w Jadwininie i modernizacja drogi w Jaźwiu. Gmina Tłuszcz podpisała umowy na lokalne inwestycje
W Gminie Tłuszcz ruszają kolejne inwestycje. Samorząd podpisał umowy na ułożenie chodnika w sołectwie Jadwinin oraz modernizację ul. Zienkiewiczów w sołectwie Jaźwie. Pierwsze
[...]
0 komentarzy
Szkoła w Kozłach czeka na remont. Gmina Tłuszcz szuka wykonawcy prac
Gmina Tłuszcz prowadzi postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę remontu w Zespole Szkół w Kozłach. Oferty można składać do wtorku, 23 czerwca, do godziny
[...]
0 komentarzy
PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania
Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają
[...]
0 komentarzy
Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim
W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do
[...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów
Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na
[...]
0 komentarzy

