TOP 5 urokliwych miejsc na wakacje na Karaibach

Październik to zimny i ponury czas. Coraz częściej łapiemy się na tym, że nasze myśli odpływają gdzieś w kierunku upragnionych wakacji. To odpowiedni czas na zaplanowanie wymarzonego urlopu! A czemu nie miałyby to być wyspy Karaibskie? W tym artykule przedstawię wam 5 miejsc, konkretniej wysp które można odwiedzić, gdy jesteśmy na wakacjach na Karaibach!

Karaiby to są krajem wyspiarskim, więc na naszej liście pojawią się najbardziej urokliwe wyspy na których warto spędzić wakacje na Karaibach. Niestety nie zdołam wymienić tu wszystkich miejsc godnych uwagi, ale to tylko dlatego, że jest ich zbyt wiele na mapie Wysp Karaibskich.

1. Portoryko

Jest to spolszczona nazwa, która w oryginale brzmi Puerto Rico, czyli w dosłownym tłumaczeniu „bogaty port”. Krajobraz tej wyspy jest bardzo zróżnicowany począwszy od miejsc przypominających dżunglę, po piaszczyste, szerokie plaże. Portoryko jest miejscem, które na pewno powinno pojawić się na naszej liście miejsc do odwiedzenia, gdy planujemy wczasy na Karaibach. Można między innymi zagłębić się w tajemnicę starych uliczek w Old San Juan. Jest to drugie najstarsze miasto w obu amerykach. Ma ponad 500 lat. Charakteryzuje się piękną kolonialną architekturą oraz robiącymi ogromne wrażenie fortami. Główną atrakcją w tym miasteczku jest Fort El Morro, zbudowany w 1539 roku, historia, ustawienie i konserwacja El Morro sprawiają, że jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w kraju.

2. Dominikana

A właściwie Republika Dominikańska, czyli drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim. Na wczasy na Karaibach turyści wybierają Dominikanę główne ze względu na jej piękne, piaszczyste plaże, czystą, przejrzystą wodę, jak i bogactwo różnorakich kurortów. Jest idealnym wyborem zarówno na aktywny jak i pasywny wypoczynek. Oferuje również szeroki wachlarz sportów wodnych. Co na Dominikanie warto zobaczyć? Jednym z takich miejsc jest na pewno Santo Domingo, w którym to po raz pierwszy wylądował Krzysztof Kolumb, gdy odkrył Amerykę. Miasto to charakteryzuje się zarówno zgiełkiem współczesnego życia jak i urokiem kolonialnej architektury. Duża część atrakcji tego miejsca skupia się wokół Calle El Conde, czyli głównej ulicy Santo Domingo. Można tu zasmakować regionalnej kuchni lub zrobić zakupy. Spacerując po tej dzielnicy można zauważyć dużą ilość świetnie zachowanych zabytkowych budynków.

3. Kuba

Kuba to największa wyspa spośród Archipelagu Karaibskiego. Oprócz plażowania w iście rajskim otoczeniu, ten karaibski kraj ma do zaoferowania także urokliwe miasteczka pełne śladów rewolucyjnej historii Kuby, gdzie salsa tańczona jest na ulicach. Będąc na Kubie warto zawitać do Hawany, czyli jednego z topowych miast odwiedzanych przez głównie młodych turystów, będącej również stolicą Kuby. Odwiedzając Kubę nie należy zapomnieć o spacerze po starym mieście.

Na pewno kojarzysz niewysokie budynki w kolorach tęczy. To właśnie Trinidad. Stara część tego miasteczka nie bez powodu została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tutaj skorzystać z klimatycznego transportu bryczkami przez lokalnych mieszkańców. Warto również wybrać się do muzeum miejskiego. Po wejściu na szczyt jego wieży naszym oczom ukaże się zapierająca dech w piersiach panorama miasteczka.

4. Curacao

Curacao jest promowane przez turystów głownie jako centrum rozrywki. Jest to egzotyczna wyspa położona na Karaibach około 60 km od północnego wybrzeża Wenezueli, na zachód od Aruby, będąca terytorium zależnym Holandii. Willemstad, pieszczotliwie określane Małym Amsterdamem, to stolica Curacao. Przydomek miasta jest nieprzypadkowy, bowiem aglomeracja ta faktycznie przypomina Amsterdam. Co więcej, w niektórych miejscach wygląda także jak Hawana. Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu na Curacao może być również wycieczka do jaskini Hato, która znajduje się na północ od stolicy wyspy. Warto wybrać wycieczkę w opcji z przewodnikiem, który dokładnie objaśni nam bogactwo form skalnych, które można tam zaobserwować, jak i przedstawi historię tego miejsca.

5. Grenada

To mała, powulkaniczna wyspa, będąca rozmiaru Krakowa. Jej krajobrazy to góry, lasy deszczowe, plaże oraz imponująca rafa koralowa. Jest położona u podnóża gór Sierra Nevada. Mimo, że ilość turystów chwilami może przerażać, to gdy już uda nam się przedostać przez tłum, możemy zauważyć przepiękną Alhambrę, czyli imponujący zespół pałacowo-ogrodowy. Jej alejki otoczone są bujnymi drzewami, które zapewniają cień i przyjemny chłód. Główną częścią całego kompleksu jest Pałac Nasrydów. Niepowtarzalny klimat i urok miejsca tworzą mauretańskie łuki, witraże, marmurowe posadzki, fontanny, dziedzińce, posągi, ornamenty i kwiaty. Ciekawym elementem dekoracyjnym jest także ośmioramienna gwiazda, która symbolizuje połączenie nieba i ziemi.

Karaiby oferują nam szeroki wachlarz propozycji na wakacje. Jak przekonaliście się już w teorii, jest wiele miejsc wartych naszej uwagi i odwiedzenia. Pozostaje jedynie zaplanować tam podróż, która ze względu na bogactwo zabytków oraz kurortów turystycznych z pewnością będzie udaną podróżą.

 

Więcej informacji z Mazowsza

Mazowsze liderem innowacji!

Mazowsze liderem innowacji!

Województwo mazowieckie liderem Barometru Innowacyjności! Mazowsze uzyskało bardzo wysoki poziom we wszystkich analizowanych kategoriach. Zasoby ludzkie, innowacyjność przedsiębiorstw, działalność badawczo-rozwojowa czy rozwój gospodarczy [...]
0 komentarzy
Rower rządzi!

Rower rządzi!

Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do [...]
0 komentarzy
Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Zachorowałeś gdy twoja umowa o pracę wygasła? Dowiedz się co ci przysługuje.

Rozchorowałeś się w momencie, gdy twoja umowa o pracę wygasła? Masz prawo do płatnego chorobowego, jeśli dostałeś eZLA wciągu 14 dni po ustaniu [...]
0 komentarzy
Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Ruszył nabór wniosków „Dobry Start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”.  Program to inwestycja w [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 10 do 20 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.