Tragiczne skutki pożaru

W nocy z 3 na 4 marca w budynku socjalnym przy ulicy Litewskiej 3 w Wołominie wybuchł pożar w jednym z mieszkań. W chwili pożaru w budynku przebywało około 13 osób. Na miejscu zginęły dwie osoby, matka z synem.

Obecny na miejscu tragedii zastępca Burmistrza Radosław Wasilewski poinformował, iż Gmina Wołomin wszystkim poszkodowanym zapewniła lokale zastępcze oraz od razu została uruchomiona pomoc w postaci gorących posiłków i napojów. Wszystkie służby: Straż Pożarna, Policja, Prokuratura, Straż Miejska bezzwłocznie po zaalarmowaniu podjęły działania.

W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające. Teren i dobytek mieszkańców budynku jest zabezpieczony przez Policję oraz Straż Miejską. Pierwsze oględziny wykazały, że konstrukcja budynku jest nienaruszona. Dalsze ekspertyzy potwierdzą czy budynek będzie nadawał się do użytku.

Dom przy ulicy Litewskiej 3 posiada wszystkie aktualne przeglądy techniczne oraz niedawno została wymieniona w nim instalacja elektryczna.

Biuro Promocji
Urzędu Miejskiego w Wołominie

Władze miasta zapewniają, iż zostaną dołożone wszelkie starania, aby wyjaśnić przyczyny pożaru oraz, że nikt z poszkodowanych nie zostanie pozostawiony bez pomocy.