Trzy medale dla Kobyłki na Mistrzostwach Świata

W Kownie na Litwie od 20 do 25 maja odbywały się Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu sztangi leżąc Juniorów do 18 i 23 lat oraz seniorów. W reprezentacji Polski znalazło się czterech zawodników MKS Wicher. Trzech z nich wróciło do domu z medalami.

Bratobójczy pojedynek o srebrny medal stoczyli dwaj zawodnicy Wichru Artur Białek i Patryk Krzyszczak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Artur któremu przypadł srebrny medal a Patryk zdobył brązowy medal. Kolejny medal zdobył Cezary Rzempołuch który zaliczył tylko jedno podejście gdyby wycisnął 165 kg do którego miał dwie próby to zdobyłby srebrny medal. W ogromnej niepewności trzymał całą ekipę Rafał Białek startujący w juniorach do 23 lat w kategorii wagowej do 66 kg. Dwie pierwsze próby miał nieudane, dopiero w trzecim podejściu zaliczył 160 kg czym zajął piątą lokatę.

wyciskanie

Sama organizacja i oprawa mistrzostw była perfekcyjna. Po raz pierwszy zawodnicy Wichru na Mistrzostwach Świata zdobyli aż trzy medale, to ogromny sukces tej sekcji.

? W imieniu zawodników dziękuję za objęcie patronatem wyjazdu na Mistrzostwa Świata Burmistrzowi Miasta Kobyłka Panu Robertowi Roguskiemu, Burmistrzowi Miasta Tłuszcz Panu Pawłowi Marcinowi Bednarczykowi oraz sponsorom: Zakładowi Mięsno ? Wędliniarskiemu Mareta, Zakładowi Mięsno ? wędliniarskiemu TUR. Firmie TOP-JUR i Firmie Biuro Rachunkowe p. Jarosław Dąbrowski, Bez tych osób nie moglibyśmy wyjechać na wspomniane tu mistrzostwa w Kownie ? podkreśla Stanisław Bielewicz, trener kobyłkowskich siłaczy.

artur_bialek

Nie były to jedyne trofea o których warto wspomnieć. Kolejny sukces odnieśli zawodnicy sekcji kulturystyki i wyciskania sztangi leżąc MKS ?Wicher? Kobyłka. Startując w Mistrzostwach Polski juniorów do 16 i 18 lat w wyciskaniu i trójboju siłowym chwilę wcześniej bo w 18 maja w Kielcach. Wicher na te mistrzostwa wysłał siedmiu zawodników, a sześciu z nich zdobyło medale. Patryk Zaniewski, startujący w grupie juniorów do 16 i 18 lat, zdobył dwa medale. Po nim startowali Łukasz Kosecki oraz Tomasz Kwiatkowski, który wygrał trójbój z bardzo dobrym wynikiem ? 487,5 kg i ustanowił nowy rekord Polski juniorów do 18 lat w martwym ciągu. Kolejnymi zawodnikami startującymi w trójboju i wyciskaniu są Dawid Zaniewski i Cezary Rzempołuch, którzy zdobyli po dwa medale.

patryk_krzyszczak

Ale to nadal nie koniec zdobyczy medalowych dla kobyłkowskiego klubu ? Artur Sasin i Łukasz Jędrysiak zdobyli odpowiednio brąz i złoto. Tym samym Wicher zajął pierwsze miejsce w punktacji klubowej do 18 lat w wyciskaniu z ilością 52 pkt. W punktacji open tej grupy wiekowej trzech zawodników tego klubu zajęło czołowe miejsca. ? Szkoda, że nie mogli startować Artur Białek i Patryk Krzyszczak, ?murowani? kandydaci do czterech kolejnych medali. Powodem ich absencji był start w Mistrzostwach Świata. Bardzo dobrze nasi zawodnicy Kwiatkowski Tomasz, Rzempołuch Cezary, Zaniewski Dawid zaprezentowali się w trójboju siłowym, gdzie zajęli pierwsze miejsce w punktacji klubowej i również zdobyli pierwsze miejsce wynikiem 36 pkt ? podsumowuje trener Bielewicz.