Turniej halowej piłki nożnej w Dąbrówce

Pod patronatem Komisji Edukacji, Kultury  I Sportu Rady Gminy Dąbrówka  14 października bieżącego roku na hali sportowej w Dąbrówce odbył się turniej halowej piłki nożnej  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali zastępca Wójta Gminy Dąbrówka Zenon Zadróżny i przewodnicząca Komisji Agnieszką Gryglas. Pierwsze do gry przystąpiły dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Zawodników dopingowały trybuny pełne kibiców, w których rolę wcielili się dumni rodzice i znajomi. Później do zmagań przystąpiły dzieci  i młodzież z klas  4 – 6. Wszystkie akcje, podania, dryblingi, strzały stały na bardzo wysokim poziomie. Losy spotkań ważyły się do ostatnich minut, a niekiedy o wyniku decydowały rzuty karne. Każdy chciał wypaść jak najlepiej
i stanąć na podium. Trzecią kategorią wiekową była młodzież klas gimnazjalnych w połączeniu z uczniami 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Poziom tej grupy był zdecydowanie najwyższy. Zawodnicy popisywali się swoją techniką indywidualną, zachwycając kibiców spektakularnymi akcjami. Wyniki meczów zmieniały się jak w kalejdoskopie, a o wynikach końcowych decydowały często niuanse. Wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie, ale zgodnie z duchem fair play, co potwierdził sędzia zawodów Grzegorz Gołda.
Każdy uczestnik turnieju mógł wykazać się również w konkurencjach indywidualnych. Zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności  w żonglowaniu piłką i strzałach do celu.
Każdy uczestnik turnieju za swój trud i zaangażowanie otrzymał pamiątkowy medal. Zawodnicy drużyn, które stanęły na podium, otrzymali ponadto puchar, który był uwieńczeniem ich starań. Statuetki otrzymali również najlepszy bramkarz oraz strzelec turnieju. Dodatkowo nagrody czekały również dla zawodników, którzy zajęli miejsca 1-3 w konkurencjach: żonglerka i strzał na bramkę. Organizatorzy zadbali, aby po wielogodzinnych staraniach uczestnicy mogli wrócić do sił, dlatego właśnie przygotowali dla nich słodki poczęstunek, owoce oraz wodę.
Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności, wielką wolę walki i zaangażowanie, a kibice wspierali swoich ulubieńców, żywiołowo reagując na każdą udaną akcję.

Źródło UG Dąbrówka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.