Tutniej Tańca Nowoczesnego

Wołomin >> W sobotę 30 stycznia w hali Wołomińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego. Wyłoniona została kadra naszego kraju na Mistrzostwa Świata International Federation of Modern Dance Sport w tańcach: Electric Boogie i Break Dance.W ostatnią sobotę stycznia hala sportowa Wołomińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) Huragan należała do tancerzy. Turniej jak zwykle rozpoczął się od wyłonienia najlepszych w najmłodszych kategoriach wiekowych.
Zmagania rozpoczęły się o godzinie 11 i trwały przez cały dzień do późnego wieczora. Podczas tego wielogodzinnego maratonu tańca nowoczesnego mieliśmy okazję zobaczyć ponad 300-stu zawodników i zawodniczek z całego kraju.
Gościliśmy tego dnia w Wołominie tancerzy z wielu miast naszego kraju, którzy współzawodniczyli w takich kategoriach nowoczesnego tańca sportowego jak: Electric Boogie, Break Dance, Disco Dance, Disco Freestyle i Hip Hop. Podczas zawodów o Mistrzostwo Polski ZNTS wyłoniona została kadra naszego kraju na Mistrzostwa Świata International Federation of Modern Dance Sport w tańcach: Electric Boogie i Break Dance.
W ramach zawodów odbyły się również zmagania o Puchar Burmistrza Wołomina w tańcach Electric Boogie i Break Dance oraz Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w tańcu Disco Freestyle, Disco Dance i Hip Hop.
Patronat honorowy nad zawodami objęli: Burmistrz miasta Wołomina, Starosta Powiatu Wołomińskiego oraz Związek Nowoczesnego tańca Sportowego. Obowiązków organizatora podjął się Miejski Dom Kultury w Wołominie. Współorganizatorami imprezy byli także OSiR Huragan Wołomin i Klub Taneczny ?Shock Dance?.
Woju