Udane wakacje „Schowka”

2-gazeta-752Q100

Cóż to było za lato? Cudowna pogoda, a do tego wspaniałe atrakcje i przygody dla wychowanków Świetlicy Środowiskowej Nr 2 „Schowek” . W tym roku dla podopiecznych zostały zorganizowane aż dwa wyjazdy wakacyjne. Część dzieci wyjechała na tradycyjny już i uwielbiany obóz survivalowy wraz ze Świetlicą Środowiskową Nr 2 „Harcówka”, podczas gdy pozostali udali się na kolonie na Lubelszczyznę i w Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Wspomniany już obóz pod nazwą (O)BŁĘDNE BRACTWO odbył w najpiękniejszym rejonie Polski jakim są Mazury, w miejscowości Piasutno nad jeziorem Nożyce. Obozowicze poza kąpielami w jeziorze oraz spacerami (pieszymi i rowerowymi) wśród przepięknych lasów, mieli zapewniony szereg innych atrakcji. Odbyła się całodzienna wycieczka historyczno – przyrodnicza do Mazurolandii i Wilczego Szańca – Kwatery Hitlera, gdzie wraz z przewodnikiem dzieci dowiadywały się ciekawych faktów historycznych. Była również wycieczka do Mikołajek na basen Tropikana w Hotelu Gołębiewski oraz szaleństwa motorówkami po Jeziorze Mikołajskim. Tradycyjnie gościli u nas „SKAUCI” z masą zabaw oraz survivalowych atrakcji rozwijających ruchowo i integrujących wszystkich obozowiczów. Oczywiście nie zabrakło śpiewu przy ognisku i podczas Festiwalu Leśnych Estrad.

Dla młodszych wychowanków zostały zorganizowane dwutygodniowe kolonie. W pierwszym tygodniu zamieszkali w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym, a w drugim przenieśli się do Zajazdu Jurajskiego w Podlesicach, w których byli podczas ferii zimowych 2 lata temu. To była prawdziwa podróż w czasie! Po drodze dzieci zawitały do Pałacu Czartoryskich w Puławach i zachwycającego kompleksu parkowego. W Kazimierzu chodzili po okolicznych wzniesieniach i wąwozach lessowych, pływali również statkiem po Wiśle. W Jurze zwiedzali ruiny zamków w Bobolicach, Mirowie i Ogrodzieńcu. Mogli poznać zasady gry w japońskie szachy „Złapmy lwa”.

Wychowawcy „Schowka”

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.