Udany debiut Lotto Poland Bike Marathon w Ząbkach

W niedzielę, 16 września kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon po pierwszy raz w historii odbył się w Ząbkach, które były gospodarzem dwunastego już etapu tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Mimo zmiennej pogody, debiut wypad znakomicie. Do rywalizacji stanęło 796 miłośników jazdy na rowerach górskich

Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów amatorów na rowerach górskich zlokalizowano w pobliżu nowych ulic Nowoprojektowanej i Hubalczyków przy Stacji Uzdatniania Wody Drewnica.

? Debiut Ząbek na mapie Poland Bike okazał się strzałem w dziesiątkę. Dopisała frekwencja, a trasa została wysoko oceniona przez uczestników. Wyścigi przebiegały przez malownicze Lasy Drewnickie z wykorzystaniem m.in. trasy Memoriału Bercika. Było technicznie i atrakcyjnie ? mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy, medalista mistrzostw Polski i wielokrotny reprezentant kraju.

2018-09-21_140855

Na dystansie MAX (45 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), przed Kamilem Kuszmidrem (KK Catena Wyszków) i Ernestem Kurowskim (AGK Nexelo Kurowski Team). Wśród kobiet wygrała Katarzyna Radziszewska, wyprzedzając Magdalenę Kosko (obie z MCP Bike Team) i Izabelę Żeszczyńską (Sklep Rowerowy Dirty40).

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Kacper Skalski (Absolute Bikes Team), finiszując przed Sylwestrem Szturnogą (Niewiadów Boro) i Adamem Płoskim (T4B Bike Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Olgę Niewiarowską z Warszawy i Martę Bazańską (Rafbike.pl Sklep Rowerowy).

Na dystansie FAN (8 km) wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szczepański (V-Max Mińsk Mazowiecki), przed Bartoszem Węgrzynowskim (Go Sport AK Sped Team) i Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Zuzanna Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Alicją Surdyk i Natalią Dobrzyńską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Ząbkach triumfował KK Catena Wyszków, przed MGG Dobry Kurs Team i MCP Bike Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Bike Concept. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Surdykami i Grucami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).
LOTTO Poland Bike Marathon w Ząbkach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Ząbki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejna okazja do rywalizacji już w najbliższą niedzielę 23 września w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Start i meta wyścigów oraz Biuro Zawodów znajdą się w konstancińskim Parku Zdrojowym, tuż przy tężniach, w sercu jedynego uzdrowiska na Mazowszu.

LOTTO Poland Bike Marathon to kolarski cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i bije rekordy frekwencji. Zawodom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera i profesjonalna oprawa. To wszystko sprawia, że LOTTO Poland Bike Marathon jest cyklem najbardziej docenianym i lubianym przez amatorów MTB.