Udany debiut Zespołu Muzyki Dawnej Flauti Divertenti

W dniach 4-9 lutego 2020 r. Zespół Muzyki Dawnej Flauti Divertenti z Woli Rasztowskiej – Gmina Klembów – brał udział w 42 Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu

Wyjazd Zespołu Patronatem objęli: Starosta Wołomiński – Adam Lubiak i Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak.
Zespół Muzyki Dawnej Flauti Divertenti powstał w lipcu 2017 roku w Woli Rasztowskiej. W jego skład wchodzą cztery osoby: Lena Perzyna, Aleksandra Szczapa, Wiktoria Perzyna i Maria Szczapa. Kierownikiem Zespołu jest Marcin Szczapa. Zespół wykonuje muzykę z okresu średniowiecza, renesansu i baroku. Występuję w historycznych strojach z XV w. uszytych i zaprojektowanych przez kostiumolog Agnieszkę Mazur.
Udział w najważniejszym Ogólnopolskim Festiwalu był ogromnym wyróżnieniem dla Zespołu, który reprezentował nie tylko Gminę Klembów i Powiat Wołomiński, ale całe Województwo Mazowieckie, będąc jego jedynym przedstawicielem.
W swym debiucie ZMD Flauti Divertenti zyskał uznanie w oczach Jury, złożonego z profesorów największych polskich Akademii Muzycznych.
Otrzymał nagrody i wyróżnienia:
– Za udany debiut
– Za użycie instrumentu „Sierszreńki”
– Stypendium Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum w kategorii muzyk dla Marysi Szczapy
– Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika Festiwalu dla Leny Perzyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.