Udany weekend koszykarek

Dobre spotkania odnotowały koszykarki Huraganu: seniorki wygrały z Ursusem 74:53, juniorki po trzech kwartach wysokiej przewagi nad Ostrołęką zakończyły wynikiem 77:72. Zwycięskie mecze krótko podsumowuje trener Konrad Budka.

? Wynik seniorek cieszy tym bardziej, że graliśmy w większości własnymi zawodniczkami. Kto nas wspierał?

? Gosia Kimso, która cały czas trzyma dobry poziom, Dominika Jankowska i Anna Łapińska – dobra, drugoligowa zawodniczka. Musieliśmy oszczędzać Monikę Radomską, bo następnego dnia grała mecz w pierwszej lidze. Natalia Panufnik musiała być w dobrej formie na niedzielę, na mecz juniorek z Unią Basket Ostrołęka. Dziewczyny zagrały fajny mecz, widać postępy i cieszymy się, że spełniają oczekiwania. Nie da się tego nie zauważyć w grze Mai Perkowskiej, która poprawiła obronę i świadomość gry.

Mocna w obronie Karolina Powała częściej gra pod koszem, zdobywa punkty. Wsparcie daje nam wracająca po kontuzji Ola Miesiąc, która w finale Mistrzostw Polski zmieniała na boisku Sylwię Bujniak – rozegrała w sobotę świetne spotkanie!

Wyraźnie swoją obecność na parkiecie zaznaczyła Ewelina Pękul.

? Aleksandra Miesiąc pokazała się również z dobrej strony na meczu juniorek z Ostrołęką…

? Jeśli będzie tak grała przez cały sezon, to będziemy szczęśliwi!

Młodszym brakuje ogrania, a ona ma olbrzymie doświadczenie na boisku, grała przecież ważne mecze już jako młodziczka.

? W składzie juniorskim mamy sporo młodzieży ? sprawdzają się w grze?

? Mają coraz więcej dobrych momentów. Możemy wpuścić na boisko ubiegłoroczne złote medalistki Mistrzostw Polski i cieszyć się rosnącą przewagą, ale młodzież nie nauczy się niczego siedząc na ławce. Stąd zmiana wyniku w czwartej kwarcie meczu z Ostrołęką – ponad 20 punktów przewagi stopniało do pięciu, ale w końcówce grały trzy kadetki. Jeśli szybko oswoją się ze stresem, to wyjdzie im to tylko na dobre.