Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sękocin Las, na al. Krakowskiej. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem uderzył w tył jadącego przed nim samochodu, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowanego bez udzielenia pomocy.
Świadkowie, którzy znajdowali się w pobliżu, natychmiast ruszyli z pomocą pokrzywdzonemu kierowcy i udzielili mu niezbędnego wsparcia do czasu przyjazdu służb. Policjanci, którzy podjęli interwencję, niezwłocznie rozpoczęli ustalanie okoliczności oraz tożsamości sprawcy. Analizując każdy szczegół zdarzenia oraz informacje uzyskane od świadków, policjanci szybko dotarli do podejrzewanego kierowcy.
Był nim 37-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, że brał udział w zdarzeniu, jednak zgromadzony materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził, że to on kierował pojazdem oraz spowodował zdarzenie drogowe. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości – badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw, do których się przyznał. Za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kolejne 3 lata.
Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.
podkom. Monika Orlik / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Rozbito narkotykowy magazyn pod Warszawą – ponad 133 kg substancji i broń w rękach policji. Potężne uderzenie w narkobiznes.
Pożar samochodu dostawczego w Regułach – groźny ładunek i szybka akcja strażaków
3 lata więzienia za 3 promile alkoholu w organizmie [wideo]
Śmiertelne zderzenie motocyklisty z autem. W wypadku na S7 zginął 36-letni kierujący jednośladem
Pijany kierowca i groźne zderzenie pod Radomiem. Jedna osoba ranna po czołówce w Zalesiu
34-latka spadła z hulajnogi elektrycznej. Policja apeluje o ostrożność.
Kierowała BMW mając ponad 2 promile. Policjanci przerwali jej niebezpieczną jazdę
Groźny pożar lasu. Ogień błyskawicznie objął tysiące metrów kwadratowych, do akcji ruszyły liczne zastępy straży
Brutalny napad w apartamencie. Bili ofiarę pałką, gryfem i grozili nożem.
Luksusowe auta warte 830 tys. zł odzyskane. Policja namierzyła ukryte pojazdy.
W aucie butelka po alkoholu, za kierownicą 39-latka z blisko 3 promilami!
Groźny pożar lasu i torfowisk na poligonie. Ogień tlił się pod ziemią, do akcji ruszyły także samoloty gaśnicze
Nastolatkowie demolowali stację i okradli sklep. Teraz odpowiedzą przed sądem.
Nocny dramat w Bramkach. Ogień pochłonął ogromne hale, dziesiątki zastępów w akcji.

