UKS Bankówka na turnieju OSTRAVA JUNIOR CUP 2018

W dniach 1-3 czerwca br. UKS ?Bankówka? Zielonka po raz trzeci skorzystał z zaproszenia organizatorów i wziął udział w jednej z największych młodzieżowych imprez unihokejowych  w Czechach OSTRAVA JUNIOR CUP 2018.Wyjazd na Turniej został objęty Patronatem Burmistrza Miasta Zielonka Grzegorza Dudzika.

176 zespołów z Czech, Słowacji  i Polski uczestniczyło w turnieju, liczba ta stanowi nowy rekord ilości drużyn startujących w tym zawodach. Młodzi zawodnicy i zawodniczki w ośmiu kategoriach wiekowych, na 14 boiskach jednocześnie, rozgrywali turniejowe zawody.
W tym roku padł także rekord  w udziale polskich drużyn, na ostrawskich parkietach było ich aż 16.
Klub UKS ?Bankówka? był reprezentowany w kategorii juniorów starszych ? rocznik 2001 i młodsi. Łącznie w tej kategorii startowały  33 drużyny, głównie z Czech, Słowacji i jedna nasza z Polski.
Rywalizacja z silnymi zespołami czeskimi w grupach nie była łatwa.
UKS Bankówka uległ bardzo mocnej drużynie FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Žlutí 0:3, która zdobyła srebrne medale turnieju
w kategorii juniorów starszych, tym samym zespół nie został zakwalifikowany do dalszych gier.
Drużyna UKS Bankówka Zielonka uplasowała się na pozycji 5. – 8. wśród 33 startujących silnych drużyn.
– Byliśmy bardzo blisko, aby niemożliwe stało się możliwym, ale i tak to ogromny sukces naszych juniorów, którzy rozegrali na wyjeździe bardzo dobre mecze. Grą którą zaprezentowali na boisku oczarowali nie jedną czeską drużynę. I to jest nasz potencjał na przyszłość. Dla naszych zawodników zmierzenie się z tak silnymi przeciwnikami to kolejne zdobyte doświadczenie i cenne wskazówki do dalszej pracy, które będą wykorzystywane na treningach w celu doskonalenia swoich umiejętności ? podsumował występ swoich podopiecznych trener Stanisław Głowienka