Ułańska Wigilia w Kobyłce

W ciągu ostatnich kilku lat na terenie powiatu wołomińskiego powstało wiele grup rekonstrukcyjnych i organizacji kultywujących tradycje ułańskie i pielęgnujących pamięć historyczną.

W dniu 11 grudnia 2015r. w Sali Bankietowej, AIDA?? w Kobyłce odbyła pierwsza w historii Powiatu Wołomińskiego wspólna Wigilia Ułanów Powiatu Wołomińskiego, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Kobyłce, Stowarzyszenie Barwy i Tradycji 11 Pułku Ułanów Legionowych z Wołomina i Stowarzyszenie Miłośników Miasta Radzymina i Bitwy Warszawskiej 1920r 201 zapasowego Pułku Szwoleżerów. Wigilia zgromadziła 80 członków i sympatyków ułanów oraz gości honorowych w osobach ks. Dziekana Jana Andrzejewskiego oraz Burmistrza Kobyłki Pana Roberta Roguskiego.
Wigilia trwała od godz. 19.00 do 2.00 Uczestnicy po przełamaniu się opłatkiem zasiedli do stołów z wigilijnymi daniami. W przyjacielskiej atmosferze rozmowom i dyskusjom oraz planom na przyszłość nie było końca. Ułani postanowili zorganizować wspólny bal ułański w Karnawale w dniu 6 lutego 2016r.
Ułanom gratulujemy tego obchodzonego po raz pierwszy wspólnego święta. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnych okazji  do spotkań w zgodzie będzie coraz więcej, czego jako redakcja współpracująca od at z tym środowiskiem życzymy z całego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.