Ultrakompaktowy samochód elektryczny Toyoty

W ramach Targów Motoryzacyjnych w Tokio 2019 zorganizowana zostanie specjalna wystawa Future Expo. Toyota zaprezentuje na niej produkcyjną wersję nowego, ultrakompaktowego samochodu elektrycznego (BEV). Na japońskim rynku pojazd ten pojawi się w 2020 roku.

Toyota zaprojektowała swój nowy, ultrakompaktowy samochód elektryczny z myślą o osobach starszych, młodych kierowcach i lokalnych przedsiębiorcach, którzy na co dzień pokonują krótkie dystanse. Pojazd ma zasięg około 100 km na jednym ładowaniu i rozwija prędkość 60 km/h. Niewielkie wymiary i mały promień zawracania to kolejne atuty tego auta.
– Postanowiliśmy stworzyć nowoczesny środek transportu. Nasz nowy BEV zapewni swobodę poruszania się ludziom w różnym wieku ? powiedział Akihiro Yanaka, szef działu rozwoju Toyoty.
– Ultrakompaktowy BEV nie tylko daje większą swobodę poruszania się, ale także potrzebuje mniej miejsca do parkowania, generuje mniej hałasu i w ograniczonym stopniu wpływa na środowisko ? kontynuował Akihiro Yanaka.
Debiut ultrakompaktowego BEV Toyoty wiąże się z nowym modelem biznesowym. Japoński producent chce spopularyzować samochody elektryczne na baterie. Plan zakłada monitorowanie wykorzystania baterii i ich wartości na każdym etapie ? od produkcji aż po recykling. Toyota zamierza też wprowadzić rozszerzony program leasingu akumulatorów trakcyjnych. Polegać on będzie na odzyskiwaniu leasingowanych baterii samochodowych  i ich ponownym wykorzystaniu na różne sposoby.
W samochodach oferowanych na rynku wtórnym planuje się je wykorzystywać jako części zamienne.w instalacjach stacjonarnych ? do magazynowania energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.