Dzięki skutecznej pracy policjantów piaseczyńskiego Wydziału Kryminalnego oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii, sprawcy uszkodzenia elewacji budynku nie pozostaną bezkarni. Okazali się nimi mieszkańcy gminy w wieku 20 i 23 lat. Obydwaj usłyszeli już zarzuty karne. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec 2024 roku w siedzibie Komisariatu Policji w Górze Kalwarii stawił się administrator jednego z osiedli mieszkanych, który poinformował o przestępstwie, do którego doszło w wigilijny wieczór. Z relacji zgłaszającego wynikało, że uszkodzona została elewacja jednego z budynków, którymi mężczyzna zarządza, a straty wyniosły ponad 1500 złotych.
Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały zarówno sam moment przestępstwa, jak również wizerunki dwóch młodych mężczyzn odpowiedzialnych za uszkodzenie mienia. Policjanci przeprowadzili analizę nagrań, jak również zabezpieczonych śladów, co pozwoliło na wytypowanie podejrzanych osób.
Ustaleniem tożsamości mężczyzn zajęli się funkcjonariusze piaseczyńskiego Wydziału Kryminalnego. Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej oraz znajomości środowiska przestępczego, kryminalni naamierzyli i zatrzymali dwóch młodych mieszkańców gminy. Okazało się, że za zniszczenie mienia odpowiedzialni są 23-latek i jego o 3 lata młodszy kolega.
Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne, a za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w sprawie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.
podkom. Magdalena Gąsowska/ea / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Prokuratura Okręgowa przejmuje sprawę dotyczącą wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych
Wypadek ciężarówki na DK63. Ranny 32-latek
Tragiczny wypadek w Wyglądałach. Samochód uderzył w drzewo – jedna osoba nie żyje
Nieodpowiedzialny kierowca wyprzedził na przejściu…nieoznakowany radiowóz
20 ton peletu i ponad 20 tys. zł straty – ostrzegamy mieszkańców
Tu zawsze liczy się czas
Nieodpowiedzialna zabawa z bezpieczeństwem pasażerów
Kradzież na plebanii- podejrzany zatrzymany i tymczasowo aresztowany
„Czyste Ferie 2026” – ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczonych oraz 224 osoby zatrzymane
Z narkotykami, bez uprawnień. 19- latek odpowie przed sądem
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni
Pożar mieszkania w Ząbkach. Gęsty dym nad osiedlem, duża mobilizacja służb
Komunikat Prokuratury w sprawie zabójstwa na ul. Łochowskiej w Warszawie
15-letnia „policjantka” na odbiór pieniędzy umówiła się w kościele – tymczasowe areszty

