Utonięcie na Gliniankach i tragiczny bilans weekendu w okolicach Warszawy

W sobotę na kąpielisku Glinianki w Zielonce utonął około 40- letni mężczyzna. Akcja reanimacyjna nie dała efektów. To pierwsza tego lata ofiara wody na terenie powiatu wołomińskiego.

Tylko podczas minionego weekendu cztery osoby utonęły w różnych zbiornikach wodnych zlokalizowanych w pobliżu Warszawy. W Otwocku służby otrzymały informację  o wędkarzu, który zniknął pod wodą. Niestety nie udało się go uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Do dwóch utonięć  doszło w okolicach Pruszkowa. W sobotę w Stawach Hosera utopił się 47 -latek, a kilka godzin wcześniej w Puchałach utonął 28-latek.

Policjanci przypominają czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny.

• Najlepiej, jeśli to możliwe, korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk. Ale nawet tam , jeżeli opiekujemy się dziećmi, ani na chwilę nie powinniśmy spuszczać ich z oka, najlepiej aby nie kąpały się same.
• W żadnym wypadku nie należy kąpać się w miejscach zabronionych.
• Alkohol + kąpiel, może doprowadzić do tragedii. Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, skłania do brawury, osłabia organizm, a przede wszystkim za bardzo dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
• Uniknij wstrząsu termicznego – nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie, lecz stopniowo.
• Przed skorzystaniem ze sprzętu wodnego sprawdźmy, w miarę możliwości, czy jest sprawny. Używajmy specjalnych kamizelek.
• Nie skaczmy do wody na „główkę”, tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody. Skakanie do płytkiej wody lub tam gdzie dno jest niezbadane, może zakończyć się urazem kręgosłupa i kalectwem.
• Na rzekach jest to szczególnie niebezpieczne. Nurt się zmienia, rzeka niesie ze sobą piasek i różne przedmioty, nawet konary drzew.

Policjanci apelują też o rozwagę. Wielu tragedii można uniknąć zachowując zdrowy rozsądek i zapewniając odpowiednią opiekę w tym najmłodszym uczestnikom kąpieli.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 6 do 12 grudnia planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy
Świat rekonstrukcji historycznej obiektywem fotografa Jarosława Marka Komorowskiego

Świat rekonstrukcji historycznej obiektywem fotografa Jarosława Marka Komorowskiego

Jarosław Marek Komorowski i rekonstruktorzy na jego zdjęciach. Wystawa zdjęć, której wernisaż odbył się w piątek 25 listopada w MOK Kobyłka, zgromadziła barwnych [...]
0 komentarzy
Modernizacja DW 634

Modernizacja DW 634 – kto chce, a kto „się miga”?

Modernizacja drogi wojewódzkiej 634 „od zawsze” zajmuje i rozgrzewa do czerwoności lokalne dyskusje w powiecie wołomińskim. Ostatnie posiedzenie rady powiatu wołomińskiego ponownie wzburzyło [...]
Jeden komentarz

Finał Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS, ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego o puchar Starosty Wołomińskiego

Po wieloletniej przerwie wraca GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASA FTS; Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Starosty Wołomińskiego. MIEJSCE: ROKiS Radzymiński Ośrodek Kultury i [...]
0 komentarzy
W Pustelniku doszło do tragedii. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje.

W Pustelniku doszło do tragedii. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje.

Ruszyła zbiórka na rzecz poszkodowanych w niedawnym pożarze. „Mama straciła ukochanego męża, kochanego pieska. Została bez niczego, bez dachu nad głową, spłonęły wszystkie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.