Utonięcie na Gliniankach i tragiczny bilans weekendu w okolicach Warszawy

W sobotę na kąpielisku Glinianki w Zielonce utonął około 40- letni mężczyzna. Akcja reanimacyjna nie dała efektów. To pierwsza tego lata ofiara wody na terenie powiatu wołomińskiego.

Tylko podczas minionego weekendu cztery osoby utonęły w różnych zbiornikach wodnych zlokalizowanych w pobliżu Warszawy. W Otwocku służby otrzymały informację  o wędkarzu, który zniknął pod wodą. Niestety nie udało się go uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Do dwóch utonięć  doszło w okolicach Pruszkowa. W sobotę w Stawach Hosera utopił się 47 -latek, a kilka godzin wcześniej w Puchałach utonął 28-latek.

Policjanci przypominają czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny.

• Najlepiej, jeśli to możliwe, korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk. Ale nawet tam , jeżeli opiekujemy się dziećmi, ani na chwilę nie powinniśmy spuszczać ich z oka, najlepiej aby nie kąpały się same.
• W żadnym wypadku nie należy kąpać się w miejscach zabronionych.
• Alkohol + kąpiel, może doprowadzić do tragedii. Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, skłania do brawury, osłabia organizm, a przede wszystkim za bardzo dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.
• Uniknij wstrząsu termicznego – nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie, lecz stopniowo.
• Przed skorzystaniem ze sprzętu wodnego sprawdźmy, w miarę możliwości, czy jest sprawny. Używajmy specjalnych kamizelek.
• Nie skaczmy do wody na „główkę”, tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody. Skakanie do płytkiej wody lub tam gdzie dno jest niezbadane, może zakończyć się urazem kręgosłupa i kalectwem.
• Na rzekach jest to szczególnie niebezpieczne. Nurt się zmienia, rzeka niesie ze sobą piasek i różne przedmioty, nawet konary drzew.

Policjanci apelują też o rozwagę. Wielu tragedii można uniknąć zachowując zdrowy rozsądek i zapewniając odpowiednią opiekę w tym najmłodszym uczestnikom kąpieli.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

102. rocznica Bitwy Warszawskiej – program wydarzeń

Cud nad Wisłą, czyli Bitwa Warszawska 1920 roku to przełomowe wydarzenie w historii nie tylko kraju, ale i Europy. Zwycięstwo w bitwie polsko-bolszewickiej [...]
0 komentarzy

Wołomin – gminne obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku

102 lata temu na polach ossowskich dokonał się cud. W godzinie wielkiej próby Polacy stanęli do walki w obronie wolności. – Jako gospodarz [...]
0 komentarzy

Umowa na wiadukt w Kobyłce podpisana

Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Kobyłce zapewni bezpieczny i sprawny ruch kolejowy oraz drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą o [...]
0 komentarzy
Będzie bezpieczniej na DW 631

Będzie bezpieczniej na DW 631

Firma z Marek zbuduje sygnalizację na skrzyżowaniu z Główną i Dworkową. O budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu marecki samorząd wnioskował już [...]
Jeden komentarz

Policyjna grupa „Skorpion” rozbiła samochodową dziuplę, odzyskała skradzione mitsubishii i zatrzymała trzech podejrzanych o paserstwo

Realizacja północnopraskich kryminalnych wchodzących w skład grupy Skorpion wspieranych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie pozwoliła odzyskać mitsubishi skradzione na [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.