Podejrzana o przywłaszczenie karty płatniczej usłyszała 17 zarzutów. 49- latka wykorzystując znalezioną kartę kilkakrotnie wypłaciła gotówkę z bankomatu oraz przy jej użyciu, dokonywała transakcji zbliżeniowych za swoje zakupy. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego wołomińskiej komendy pracowali nad sprawą przywłaszczenia karty płatniczej i użycia jej do kradzieży pieniędzy z konta. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Wołomina.
Intensywne działania operacyjne i szereg związanych z tym ustaleń, doprowadziły funkcjonariuszy do wytypowania osoby podejrzanej. Przedwczoraj (16.04.2025 r.) funkcjonariusze do sprawy zatrzymali niczego nie spodziewającą się 49- letnią mieszkankę powiatu wołomińskiego.
Kobieta, używając znalezionej karty płatniczej kilkakrotnie wypłaciła z bankomatu gotówkę w kwocie 10 000 złotych. Następnie dokonała pięć transakcji zbliżeniowych płacąc za swoje zakupy w sumie za ponad 300 złotych. Policjanci podczas czynności odzyskali skradzione pieniądze i zabezpieczyli około 6 000 złotych na poczet przyszłych kar.
Zgromadzony w sprawie, obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 49- latce w sumie 17 zarzutów m. in. przywłaszczenie karty płatniczej, posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, a także kradzieży z włamaniem na konto przy wykorzystaniu karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu oraz dokonania nią płatności w sklepie. Teraz grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy. Utrata karty płatniczej szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwe osoby. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta bankowego. W przypadku pojawienia się w historii konta transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy zabezpieczyć pozostałe środki finansowe, poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.
Oprac. MK/ks / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR

