V Mazowiecki Drużynowy Turniej Boccia

IMGP4544

Już za kilka dni, 24 maja 2018 roku, w hali sportowej OSiR „HURAGAN” w Wołominie, odbędzie się wielkie sportowe święto – V Mazowiecki Drużynowy Turniej Boccia.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Specjalnych w Wołominie, a współorganizatorami Powiat Wołomiński oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „HURAGAN” Wołomin.

Patronat honorowy nad turniejem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Ponadto swoim patronatem wydarzenie objęli: Burmistrz Miasta Radzymin, Burmistrz Miasta Ząbki, Burmistrz Miasta Zielonka.

– Boccia jest dyscypliną paraolimpijską, kształtuje koncentrację uwagi i celność i w przypadku osób z niepełnosprawnością intelektualną jest niejednokrotnie , jedynym możliwym do uprawiania sportem wyczynowym – mówi Piotr Dereszewski, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania fizycznego w zespole szkół Specjalnych w Wołominie.

Będzie to jubileuszowa, piąta edycja turnieju, należącego do grona największych imprez w tej dyscyplinie sportu nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce. Głównym założeniem i celem, który przyświeca organizatorem jest rozwijanie zainteresowań sportowych uczniów szkół specjalnych oraz socjoterapia poprzez rywalizację sportową zgodną z zasadami fair play.
W tegorocznej edycji turnieju boccia w Wołominie swój udział zapowiedziało około 150 zawodników z 24 placówek, szkół, ośrodków, stowarzyszeń zajmujących się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie z całego Mazowsza, m. in. z: Radomia, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Ząbek, Ostrówka, Warszawy, Otwocka. Podobnie jak w latach ubiegłych,  turniej będzie miał charakter drużynowy i będzie rozgrywany systemem rosyjskim – do dwóch przegranych meczów.

Od wielu lat Mazowiecki Drużynowy Turniej Boccia wzbudza nie tylko ogromne emocje, ale też buduje atmosferę prawdziwej, sportowej rywalizacji i przyciąga tłumy kibiców, którzy z zapartym tchem śledzą zacięte pojedynki zawodników.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.