V Ogólnopolska Noc Bibliotek w Wołominie

5 października 2019 r., pod hasłem ?Znajdźmy wspólny język? odbyła się V Ogólnopolska Noc Bibliotek. Miejska Bibliotek Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie przygotowała  z tej okazji wyjątkowe atrakcje.

Czy można porozumieć się bez słów? Czy wystarczy gest, wyraz twarzy, spojrzenie aby zostać zrozumianym? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć podczas V ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, której hasło ?Znajdźmy wspólny język?, idealnie wpisało się w warsztaty z języka migowego, które poprowadziła Pani Wacława Sumara. W warsztatach wzięli udział m.in. uczestnicy projektu Liga Niezwykłych Wolontariuszy, dla których była to dobra okazja do zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń pomocnych przy pracy w wolontariacie. Oprócz języka migowego, Pani Wacława pokazała elementy polskiego alfabetu palcowego oraz aparaty słuchowe.

Podczas nocnego czytania, dzięki współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry, mogliśmy usłyszeć fragmenty książki pt.: ?Powiedz to w mig?, która wprowadza w świat głuchych i języka migowego. O tym jak wiele można przekazać za pomocą gestu, udowodniły dzieci podczas pantomimy, inscenizując najbardziej znane bajki i baśnie. Oprócz hasła Nocy Bibliotek ?Znajdźmy wspólny język?, dodatkowym przesłaniem niech będzie zdanie, które powstało podczas bibliotecznych podchodów: uśmiech to najkrótsza droga do wszelkiego porozumienia.

Projekt ?Liga Niezwykłych Wolontariuszy? dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.