VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie”

3-gazeta-752Q100

W czwartek, 1 lutego 2018 r. odbyła się kolejna już edycja Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie”, którego organizatorem po raz szósty był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach. Przegląd patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Wołomiński, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wójt Gminy Jadów.

Wśród gości znaleźli się m.in. Dariusz Kokoszka, wójt gminy Jadów, Jadwiga Grabska, przewodnicząca Rady Gminy, Danuta Tarach, przewodnicząca Komisji Oświaty, radni gminy Jadów, Barbara Wójcik, skarbnik, Sławomir Miąskiewicz, Katarzyna Pazio, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu, Magdalena Suchenek, radna Powiatu Wołomińskiego, Krystyna Melanowicz, dyrektor BS w Jadowie, Ewa Romańska, dyrektor Przedszkola Samorządowego ”Baśniowa Kraina” w Tłuszczu, Agnieszka Czubak, dyrektor Przedszkola w Jadowie.

Do prezentacji konkursowych zgłosiło się 54 wykonawców z 16 szkół podstawowych i przedszkoli powiatu wołomińskiego i węgrowskiego: Zespół Szkół im. Władysława Podkowińskiego w Kozłach, Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu, Szkoła Podstawowa w Rozalinie, Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Gwizdałach, Szkoła Podstawowa w Szewnicy, Szkoła Podstawowa w Myszadłach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadowie, Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie, Szkoła Podstawowa SPKS w Ogrodnikach, Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu, Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi, Gminne Przedszkole w Jadowie, Szkoła Podstawowa w Urlach, Przedszkole w Urlach.

Na scenie w czterech kategoriach wiekowych zaprezentowało się 27 solistów i 29 grup wokalnych – wystąpiło łącznie 214 dzieci, które wykonały przepięknie przygotowane kolędy i pastorałki. Prezentacjom przysłuchiwała się komisja w składzie: Małgorzata Wdziekońska, Grażyna Kapaon, Arkadiusz Rogala, Włodzimierz Robak.

Wyniki przeglądu:

  • I Kategoria: Przedszkola

-grupy wokalne przyznano trzy równorzędne I miejsca – Przedszkole w Rozalinie, Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie, Przedszkole w Urlach gr. 6-latków;
-soliści: 1.Ernest Abramczyk – Przedszkole w Tłuszczu, 2. Paweł Rybiński- Przedszkole w Urlach, 3.Amelia Kokoszka –Przedszkole w Łochowie;

  • II Kategoria: Klasy I-III

-grupy wokalne: 1. Szkoła Podstawowa w Urlach, kl.II, 2. Szkoła Podstawowa w Myszadłach, 3. Zespół Szkół w Kozłach;
– soliści: 1.Maja Stolarczyk –SP w Starym Grabiu, 2. Zofia Kaczmarska-ZS w Miąsem, 3. Maciej Król-SP Jadów;

  • III Kategoria: Klasy IV-VI:

– grupy wokalne: 1.Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie, 2. Szkoła Podstawowa w Urlach -kl. IVA; 3. Szkoła Podstawowa w Urlach-kl. IVB;
– soliści: 1.Julia Borowska-SP w Jadowie, 2. Michał Siuchta GOK Jadów, 3. Anna Komuda –SP w Jadowie;

  • IV Kategoria: Klasa VII I klasy gimnazjalne

– soliści: 1. Weronika Przybysz-GOK Jadów, 2. Klaudia Łukasiewicz- ZS w Kozłach, 3. Karolina Florczak – SP w Starym Grabiu.

Grand  Prix przeglądu otrzymała Gabriela Szelest- SP nr 1 w Łochowie.

Źródło: UG Jadów

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.