VII Gminny Konkurs Recytatorski

14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski ?Wołomin ? moje miasto, mój mały świat?. Konkurs zorganizowany został wspólnie z Przedszkolem nr 6 im. Bajka w Wołominie pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Tegoroczny VII Gminny Konkurs Recytatorski stanowił nie lada wyzwanie dla małych uczestników. Nie tylko musieli oni popisać się doskonałą pamięcią i wyborną interpretacją tekstu ? to co stanowiło o wyjątkowości tego konkursu to fakt, że w wielu przypadkach młodzi uczestnicy (wspólnie z najbliższymi) tworzyli własne wiersze opisujące Wołomin. Trzeba przyznać, że powstały prawdziwe dzieła operujące chwytającymi za serce frazami, które wywoływały podziw i wzruszenie. ?Jest tu co robić o każdej porze roku?, ?w słońcu i w deszczu jest moją małą Ojczyzną? ? to tylko kilka zdań, które mogliśmy usłyszeć podczas konkursu, a które na pewno na długo zapadną w naszej pamięci i będą piękną pamiątką z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu.

Jury w składzie Joanna Hołubicka ? dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów, Iwona Oleksiuk ? autorka książek dla dzieci, scenarzysta oraz Edyta Nowak-Kokosza ? absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, redaktorka, wyróżniło sześcioro uczestników: Julię Zarzecką (Przedszkole nr 9 im. ?Jasia i Małgosi? w Wołominie), Juliana Jurysa (Przedszkole nr 8 im. ?Czerwonego Kapturka? w Wołominie), Amelię Pergół (Publiczne Przedszkole ?Kraina Przedszkolaków? w Wołominie, al. Niepodległości), Julię Kalatę (Przedszkole im. ?Pszczółki Mai? w Duczkach), Katarzynę Satorę (Przedszkole nr 6 im. ?Bajka? w Wołominie) oraz Antoninę Boruc (Przedszkole nr 8 im. ?Czerwonego Kapturka? w Wołominie).

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom wręczył wiceburmistrz Łukasz Marek. Dodatkową nagrodą dla wyróżnionych jest występ podczas obchodów Dni Wołomina, które odbędą się w najbliższą niedzielę (19.05.2019) na Placu 3 maja.

Źródło: UM Wołomin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.