W darze serca

Magdalena Tunkiewicz i Wojciech Bardowskiego wezmą udział w koncercie charytatywnym, który towarzyszył będzie zbiórce żywności dla żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin na Białorusi.W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia wiele środowisk angażuje się w akcje charytatywne.
Ośrodek Kultury i Sportu i Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce wspólnie ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej organizuje zbiórkę żywności.
Zbiórce towarzyszy koncert charytatywny w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz i Wojciecha Bardowskiego. Zapraszamy do sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Spory w Zielonce dnia 11 grudnia 2016 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Zachęcamy do ofiarowania daru serca dla ostatnich żyjących na terenie Białorusi żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin. Żołnierze Ci, za walkę o niepodległość Polski młodzieńcze lata spędzili w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich za kołem podbiegunowym w Workucie, Incie, Norylsku, Kołymie, Magadanie i innych obozach śmierci.
Obecnie żyją na Białorusi w biedzie, w nadzwyczaj ciężkich warunkach. Każdy przejaw pamięci rodaków z Polski o nich dodaje im sił i otuchy.
W dniach 8, 9, 10 i 11 grudnia br. w godz. od 8.00 do 21.00 w budynku OKiS i Gimnazjum w Zielonce odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Zbieramy kawę, herbatę, kasze, olej, ryż, puszki w szczególności szynkę, słodycze, makarony, cukier, witaminy, owoce w puszcze.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.