W Markach doradca podatkowy pomoże rozliczyć pit

dotacja

Już kolejny rok podwarszawskie Marki prowadzą kampanię zachęcającą mieszkańców do odprowadzania podatków w miejscu zamieszkania.
Gmina Marki przygotowała już po raz drugi kampanię informacyjną adresowaną do mieszkańców pod hasłem: ?Marki ? tu mieszkam, tu płacę podatki, tu zyskam nowe inwestycje?.
W ramach kampanii mieszkańcy w marcu i kwietniu będą mogli bezpłatnie skorzystać z pomocy doradcy przy rozliczaniu PIT, pod warunkiem, że są zameldowani w Markach, odprowadzają tu  podatki lub złożą formularz aktualizacyjny ZAP 3. Dyżury doradców będą odbywały się w UM Marki i w szkołach na terenie gminy. Na każdego mieszkańca czeka też drobny upominek w ramach podziękowania za płacenie podatku w Markach. Z myślą o mieszkańcach powstała też dedykowana akcji  strona internetowa www.marki.pl/tumieszkam/, gdzie mieszkańcy znajdą informację na temat kampanii, budżetu gminy, podatków, dyżurów a także mogą pobrać formularz aktualizacyjny ZAP 3.
Dzięki podatkom z PIT, gmina zyska pieniądze na inwestycje a mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich miasto. Dlatego ważne jest, aby wypełniając roczne zeznanie podatkowe wskazywać Marki jako miejsce zamieszkania. Nie wiąże się to z koniecznością zameldowania, ani wymiany dowodu osobistego, a budżet miasta zyskuje dzięki temu dodatkowe środki.
Każdy powinien mieć świadomość, że to dzięki podatkom odprowadzanym do budżetu gminy, dzieci znajdują miejsce w przedszkolu czy  szkole, gmina buduje drogi i ścieżki rowerowe. Dzięki mieszkańcom, których pieniądze z zeznania rocznego trafiają do Marek,  gmina realizuje te i wiele innych zadań, dlatego warto zapłacić podatek w Markach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.