W trosce o morza i oceany Kaufland certyfikuje kolejne lady rybne zgodnie ze standardem MSC

W trosce o morza i oceany Kaufland certyfikuje kolejne lady rybne zgodnie ze standardem MSC

Strategia zrównoważonego rozwoju sieci Kaufland opiera się na kilku kluczowych założeniach – jednym z nich jest troska o zasoby naturalne, która skutkuje m.in. rozwojem asortymentu o produkty zrównoważone. Firma otrzymała certyfikat zgodności z rygorystycznym Standardem Łańcucha Dostaw Marine Stewardship Council dla kolejnej lady rybnej w Starachowicach. Tym samym już niemal we wszystkich sklepach Kaufland, w których dostępne są lady rybne, sieć oferuje świeże produkty pochodzące ze zrównoważonych połowów.  

Jak wskazują badania, 74 proc. polskich konsumentów ryb i owoców morza uważa, że aby chronić oceany, musimy jeść produkty pochodzące wyłącznie ze zrównoważonych źródeł[1]. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz w trosce o zasoby morskie, Kaufland już od wielu lat oferuje i rozwija asortyment produktów wytworzonych z surowców pochodzących z certyfikowanych łowisk. W porównaniu z 2020 r. liczba artykułów z certyfikatem MSC w sieci Kaufland w 2021 r. wzrosła o ponad 30%. Ponad 1/3 produktów ze znakiem MSC w sklepach detalisty stanowią artykuły marek własnych – m.in. K-Classic.

Lokalizacje, w których znajdują się lady rybne z certyfikatem MSC, to dotychczas sklepy w: Krakowie (os. Kombatantów 16a i przy ul. Wielickiej 259), Warszawie (ul. Fieldorfa 41), Wrocławiu (ul. Legnicka 62a), Szczecinie (ul. Floriana Krygiera 7) oraz Lublinie (Orkana 4). Niedawno Kaufland pozyskał siódmy certyfikat dla lady rybnej w markecie w Starachowicach (ul. Wyszyńskiego 14). W ofercie znajdują się dorsz ze skórą, dorsz bez skóry oraz polędwica z dorsza. Kaufland planuje wprowadzić świeże ryby z certyfikatem MSC do kolejnych lad rybnych m.in. w Rzeszowie.

Realizując strategię środowiskową, staramy się jednocześnie odpowiadać na potrzeby naszych konsumentów. Klienci coraz częściej chcą mieć możliwość wyboru produktów pochodzących ze sprawdzonych źródeł, które nie tylko gwarantują wysoką jakość, ale również proces ich pozyskiwania jest przyjazny planecie. Ochrona dzikiej natury mórz i oceanów to ważne zadanie, którego podejmujemy się wspólnie z organizacją non-profit Marine Stewardship Council – przekazuje Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (UN FAO) wskazuje zasoby rybne jako podstawowe odnawialne, niskoemisyjne źródło białka, które powinno stać się kluczową częścią systemu, zapewniającego zdrową dietę dla rosnącej populacji. Dlatego tak ważne jest wspieranie zrównoważonego rybołówstwa, które pozwala zachować zasoby naszych mórz i oceanów na zdrowym i stabilnym poziomie. Cieszą nas działania firmy Kaufland, która jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadziła świeże ryby z certyfikatem MSC na ladach rybnych i konsekwentnie poszerza swoją ofertę certyfikowanych produktów MSC. To ważny krok w stronę coraz liczniejszej grupy polskich konsumentów, którzy chcą mieć pewność, że kupowane przez nich produkty są pozyskiwane w sposób zrównoważony – komentuje dr Marta Potocka, Fisheries and Commercial Manager w Marine Stewardship Council.

Rozszerzając asortyment o certyfikowane artykuły, Kaufland regularnie zachęca swoich klientów do świadomych wyborów zakupowych oraz zaangażowania na rzecz ochrony mórz i oceanów. Certyfikat MSC znajduje się obecnie na produktach dostępnych w ponad 100 krajach.

INFORMACJA O KAUFLAND

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 239 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.

[1] Globe Scan, Polscy konsumenci ryb i owoców morza, 2022: https://www.msc.org/pl/dla-mediow/informacje-prasowe/niebieska-rewolucja-na-polskich-talerzach-wyniki-badania-globescan-2022

Więcej informacji z Mazowsza

Koleje Mazowieckie przypominają o ważności legitymacji studenckich

Koleje Mazowieckie przypominają o ważności legitymacji studenckich

Legitymacje studenckie tracą ważność 31 marca, dlatego KM przypominają o konieczności ich przedłużenia. Studenci z ważnymi legitymacjami, którzy nie ukończyli 26 roku życia, [...]
0 komentarzy
Prolog Mazovii: nowy sezon w Nowym Dworze Mazowieckim

Prolog Mazovii: nowy sezon w Nowym Dworze Mazowieckim

Kto na początek sezonu spodziewał się rozgrzewki, ten może się rozczarować. Już w prologu 19. edycji Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana podkręca tempo. [...]
0 komentarzy

Tramwaj bez zasilania jeździ już na Białołękę [wideo]

W poniedziałek ruszyła pierwsza w Polsce linia tramwajowa z odcinkiem bez sieci trakcyjnej. Tramwaje Hyundai korzystają z superkondensatorów, czyli nowoczesnych zasobników energii elektrycznej. [...]
0 komentarzy
Kwalifikacja wojskowa w 2023 r.

Kwalifikacja wojskowa w 2023 r.

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 marca 2023 roku o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023 roku. OBWIESZCZENIE​_o​_przeprowadzeniu​_kwalifikacji​_wojskowej​_w​_2023​_r.pdf Więcej informacji z Mazowsza [...]
0 komentarzy
Województwo śląskie antysmogowym liderem w 2022 roku - Przasnysz prowadzi w Mazowszu

Województwo śląskie antysmogowym liderem w 2022 roku – Przasnysz prowadzi na Mazowszu

Ranking aktywności gmin w programie Czyste Powietrze za rok 2022 opublikowany dziś przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Polski Alarm [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.