W Woli Rasztowskiej powstanie nowa szkoła

W Woli Rasztowskiej powstanie nowa szkoła

Władzę gminy Klembów podpisały umowę na budowę nowej Szkoły Podstawowej w Woli Rasztowskiej. Wartość nowej inwestycji to prawie 20 milionów złotych.

Aktualnie za budynek szkoły szkoły w Woli Rasztowskiej służy  zabytkowy pałac, który mimo znacznych walorów estetycznych, stał się zbyt mały dla rosnącej z roku na rok liczby uczniów.

– To wielki dzień dla Woli Rasztowskiej i jej mieszkańców, a przede wszystkim dla uczniów szkoły podstawowej. Po wielu latach starań, prac przygotowawczych, w tej chwili przystępujemy do budowy nowego budynku szkoły. Dzisiaj podpisaliśmy umowę z wykonawcą który za prawie 19,5 miliona, w ciągu 24 miesięcy wybuduje nowy piękny budynek szkoły, który będzie zawierał 10 sal lekcyjnych, pełnowymiarową salę gimnastyczną, salę do fitnessu, bibliotekę, pracownię techniczną oraz 3 oddziały przedszkolne. – Powiedział nam wójt gminy Klembów Rafał Mathiak W tej części gminy w ciągu ostatnich 8 lat dwukrotnie wzrosła liczba uczniów, więc obecny pałac zwyczajnie za mały. Szczególnie doskwierała nam brak oddziałów przedszkolnych, natomiast w nowym budynku te 3 oddziały powstaną.

W Woli Rasztowskiej powstanie nowa szkoła

Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak podpisał umowę przy kontrasygnacie Skarbnik Małgorzaty Zagroby, natomiast po stronie wykonawcy umowę podpisał Prezes Zarządu Arcus Technologie Sp. z o.o. Arkadiusz Masny. Podczas uroczystości obecna była Dyrektor Szkoły Ewy Hańczyk oraz radny gminy Klembów Marcin Szczapa.

W Woli Rasztowskiej powstanie nowa szkoła

Przy oficjalnym podpisaniu obecni byli również uczniowie szkoły, którzy bardzo entuzjastycznie reagowali na udogodnienia, które mają pojawić się w nowym budynku.

W Woli Rasztowskiej powstanie nowa szkoła

Prace nad nowym budynkiem potrwają dwa lata. Nowa szkoła będzie składała się z następujących pomieszczeń:

  • Na parterze: sala gimnastyczna z zapleczem dydaktyczno-sportowym w postaci szatni, łazienek i pomieszczenia do aerobiku; pomieszczenia socjalne i gospodarcze; stołówka z zapleczem kuchennym; trzy sale oddziałów przedszkolnych; kotłownia; biblioteka; komunikacja.
  • Na piętrze: 10 sal lekcyjnych; pokój rady pedagogicznej; pomieszczenia socjalne; pokoje logopedy i pedagoga, dyrektora, pielęgniarki; sala konferencyjna; sekretariat; serwerownia i archiwum; łazienki i magazynki.

Całkowita powierzchnia użytkowa szkoły wraz z salą gimnastyczną wyniesie 3 242,90 m2. Wartość inwestycji to 19 692 461,66 złotych.

W Woli Rasztowskiej powstanie nowa szkoła

Więcej informacji z Gminy Klembów

Kto marzy o przetwórni odpadów obok swojego domu?

Wyniki wyborów w Klembowie

Mieszkańcy Klembowa niemal jednogłośnie wybrali na wójta Rafała Mathiaka, mieszkańca Starego Kraszewa, który już dał się im poznać na tym stanowisku w pierwszej [...]
0 komentarzy
Klembów - Pasieka Cztery Pory Miodu wyróżniona w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

Klembów – Pasieka Cztery Pory Miodu wyróżniona w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

Za nami XVII edycja konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, podczas którego kapituła konkursu nagrodziła najlepsze i najsmaczniejsze produkty z Mazowsza.  W konkursie [...]
0 komentarzy

W Powiecie musimy znaczyć więcej!

Adrian Mlonek: energetyczny kandydat, energetyczna kampania. Adrian Mlonek chce być przedstawicielem młodego i średniego pokolenia w Radzie Powiatu Wołomińskiego. Mówi, że szanuje starszych [...]
0 komentarzy
Klembów - wygrana walka Faustyny Andrzejewskiej

Klembów – wygrana walka Faustyny Andrzejewskiej

Faustyna Andrzejewska to utalentowana nastolatka o imponującym dorobku sportowym w dziedzinie kick-boxingu. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Klembowie, kontynuuje swoją edukację w Liceum [...]
0 komentarzy
Tłuszcz - ogłoszenie o sterylizacji i kastracji psów właścicielskich w 2024 roku

Darmowe zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów właścicielskich z terenu Gminy Klembów

UG Klembów kontynuuje  akcję darmowych zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów właścicielskich. Akcja, która ma na celu kontrolę populacji zwierząt oraz zapewnienie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.