Wakacje w Bułgarii – all inclusive czy na własną rękę?

Bułgaria to jeden z popularniejszych krajów jeśli chodzi o letnią turystykę. Niemniej jednak nie powinno nas to dziwić- znajdziemy tam piękne plaże oraz całą masę zabytków, które tylko czekają na to, by się z nimi zapoznać. Nie trudno się domyślić, że wakacje w Bułgarii all inclusive to jedna z głównych ofert biur podróży. Jednak niektórzy z nas z pewnością zdecydują się zorganizować je na własną rękę. Wobec tego, które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Wakacje w Bułgarii i koszty przelotów

Jeśli naszym celem jest zorganizowanie wczasów w Bułgarii na własną rękę, wówczas musimy rozpocząć od cen przelotów. Okazuje się jednak, że loty do Bułgarii- podobnie jak noclegi w Bułgarii- nie będą znacznym obciążeniem naszego budżetu. Jeśli sprytnie polujemy na „okazje” wówczas za przelot do Bułgarii w obie strony zapłacimy około 133-150 złotych. Z kolei w sezonie turystycznym, takie loty często kosztują około 300-400 złotych również w obie strony. Warto jednak do tych kosztów doliczyć jeszcze cenę rejestrowanego bagażu.

Hotele w Bułgarii- jaki będzie ich koszt?

Hotele w Bułgarii są maksymalnie zróżnicowane. Jeśli jednak wybieramy się do jednego z popularnych kurortów, wówczas będą nas interesowały tylko i wyłącznie najlepsze noclegi w Bułgarii. W Złotych Piaskach cena noclegu- w dobrym hotelu- rozpoczyna się już od 70 złotych za noc wzwyż. Nieco drożej przedstawiają się hotele w Bułgarii zlokalizowane w Słonecznym Brzegu lub Varnie. Tam za noclegi w Bułgarii zapłacimy już od 150 złotych wzwyż. Jeśli jednak chcemy znaleźć hotele w Bułgarii w przystępnej cenie i w nieco niższym standardzie, wówczas zapłacimy za noc od 48 do około 120 złotych.

Wczasy w Bułgarii – jaki jest koszt jedzenia w restauracjach?

Wakacje w Bułgarii skłaniają nas do tego, by zapoznać się z lokalną kuchnią. Wobec tego pojawia się pytanie, na jakie ceny możemy liczyć w bułgarskich restauracjach? Otóż okazuje się, że za:

  • zupę dnia zapłacimy około 18 złotych;
  • drugie danie z rybą zapłacimy około 37 złotych;
  • za dwudaniowy obiad zapłacimy około 48-57 złotych;
  • za pizzę z kolei zapłacimy około 11-15 złotych.

Jak więc jasno można wywnioskować, jedzenie w bułgarskich restauracjach z pewnością nie będzie dla nas jednym z największych wydatków. Hotele w Bułgarii również oferują dostęp do restauracji, jednak oferują one także znacznie wyższe ceny.

Wakacje w Bułgarii i ceny w sklepach spożywczych

Z pewnością nie będziemy chcieli odwiedzać bułgarskich restauracji kilka razy dziennie. Wobec tego, będziemy poniekąd zmuszeni, by w wakacje w Bułgarii odwiedzić bułgarskie sklepy spożywcze. Jakich cen możemy w nich oczekiwać? Otóż:

  • makaron to koszt około 4 złotych;
  • chleb to koszt około 5 złotych;
  • mleko kosztuje 4,80 złotych;
  • kilogram pomidorów to z kolei wydatek rzędu 7,20 złotych;
  • winogrona lub inne owoce to koszt od 9 do 12 złotych.

Ceny w bułgarskich sklepach- w odniesieniu do produktów spożywczych w naszym kraju- są więc nieco wyższe.

Wakacje all inclusive w Bułgarii – jaki będzie ich koszt?

Wspomniane zostało, że wakacje all inclusive w Bułgarii są również popularne. Nie da się ukryć bowiem, że mogą być one nieco tańszym rozwiązaniem. Zwykle koszt wakacji w Bułgarii all inclusive to od 1,5 do 3,5 tysiąca złotych, w zależności od konkretnej oferty. W cenie mamy jednak przeloty, a także zakwaterowanie z wyżywieniem. Wobec tego naszym zmartwieniem stają się jedynie drobne przekąski oraz dostęp do atrakcji w kurortach. Wakacje all inclusive w Bułgarii w finalnym rozrachunku będą więc o wiele tańszym rozwiązaniem.

Wakacje all inclusive w Bułgarii czy na własną rękę – co wybrać?

Wakacje all inclusive w Bułgarii z pewnością mogą okazać się nieco tańszym rozwiązaniem, jednak zorganizowanie ich na własną rękę, również nie będzie najgorszym pomysłem. Warto jednak podkreślić, że wakacje all inclusive w Bułgarii są po prostu wygodniejsze- nie musimy samodzielnie dopełniać formalności i zajmować się organizacją detali. Ostateczny wybór na wczasy w Bułgarii należy jednak tylko i wyłącznie do nas samych.

 

Więcej informacji z Mazowsza

Włączamy możliwości – kampania społeczna

Włączamy możliwości – kampania społeczna

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej wystartowało z kolejną kampanią społeczną dotyczącą osób z niepełnosprawnościami. Jej hasło „Włączamy możliwości.” nawiązuje do ubiegłorocznej. Tym razem skupia [...]
0 komentarzy
Poznaliśmy najlepsze koła gospodyń wiejskich i najaktywniejsze sołectwa

Poznaliśmy najlepsze koła gospodyń wiejskich i najaktywniejsze sołectwa

Sołectwo Zgorzała w Gminie Lesznowola i Koło Gospodyń Wiejskich „Optymiści z klasą” z Ruszkowa w gminie Nasielsk to zwycięzcy organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego konkursów na „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” [...]
0 komentarzy
Idź na wybory! Wybierz lepszą przyszłość

Idź na wybory! Wybierz lepszą przyszłość

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin i powiatów. Damy także mandat zaufania radnym województwa oraz wójtom, [...]
0 komentarzy

Ponad 8,1 tys. inwestycji w Warszawie i okolicach

Ponad 8,1 tys. zrealizowanych inwestycji w Warszawie i okolicznych powiatach oraz ponad 7,5 mld zł dofinansowania z budżetu województwa i funduszy unijnych – tak [...]
0 komentarzy
Spotkanie z jednostkami samorządu terytorialnego dotyczące Programu Maluch+

Spotkanie z jednostkami samorządu terytorialnego dotyczące Programu Maluch+

W ponad 140 gminach na Mazowszu nie ma dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3. Trwają prace nad likwidacją białych plam w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.