Wakacje w Bułgarii – all inclusive czy na własną rękę?

Bułgaria to jeden z popularniejszych krajów jeśli chodzi o letnią turystykę. Niemniej jednak nie powinno nas to dziwić- znajdziemy tam piękne plaże oraz całą masę zabytków, które tylko czekają na to, by się z nimi zapoznać. Nie trudno się domyślić, że wakacje w Bułgarii all inclusive to jedna z głównych ofert biur podróży. Jednak niektórzy z nas z pewnością zdecydują się zorganizować je na własną rękę. Wobec tego, które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Wakacje w Bułgarii i koszty przelotów

Jeśli naszym celem jest zorganizowanie wczasów w Bułgarii na własną rękę, wówczas musimy rozpocząć od cen przelotów. Okazuje się jednak, że loty do Bułgarii- podobnie jak noclegi w Bułgarii- nie będą znacznym obciążeniem naszego budżetu. Jeśli sprytnie polujemy na „okazje” wówczas za przelot do Bułgarii w obie strony zapłacimy około 133-150 złotych. Z kolei w sezonie turystycznym, takie loty często kosztują około 300-400 złotych również w obie strony. Warto jednak do tych kosztów doliczyć jeszcze cenę rejestrowanego bagażu.

Hotele w Bułgarii- jaki będzie ich koszt?

Hotele w Bułgarii są maksymalnie zróżnicowane. Jeśli jednak wybieramy się do jednego z popularnych kurortów, wówczas będą nas interesowały tylko i wyłącznie najlepsze noclegi w Bułgarii. W Złotych Piaskach cena noclegu- w dobrym hotelu- rozpoczyna się już od 70 złotych za noc wzwyż. Nieco drożej przedstawiają się hotele w Bułgarii zlokalizowane w Słonecznym Brzegu lub Varnie. Tam za noclegi w Bułgarii zapłacimy już od 150 złotych wzwyż. Jeśli jednak chcemy znaleźć hotele w Bułgarii w przystępnej cenie i w nieco niższym standardzie, wówczas zapłacimy za noc od 48 do około 120 złotych.

Wczasy w Bułgarii – jaki jest koszt jedzenia w restauracjach?

Wakacje w Bułgarii skłaniają nas do tego, by zapoznać się z lokalną kuchnią. Wobec tego pojawia się pytanie, na jakie ceny możemy liczyć w bułgarskich restauracjach? Otóż okazuje się, że za:

  • zupę dnia zapłacimy około 18 złotych;
  • drugie danie z rybą zapłacimy około 37 złotych;
  • za dwudaniowy obiad zapłacimy około 48-57 złotych;
  • za pizzę z kolei zapłacimy około 11-15 złotych.

Jak więc jasno można wywnioskować, jedzenie w bułgarskich restauracjach z pewnością nie będzie dla nas jednym z największych wydatków. Hotele w Bułgarii również oferują dostęp do restauracji, jednak oferują one także znacznie wyższe ceny.

Wakacje w Bułgarii i ceny w sklepach spożywczych

Z pewnością nie będziemy chcieli odwiedzać bułgarskich restauracji kilka razy dziennie. Wobec tego, będziemy poniekąd zmuszeni, by w wakacje w Bułgarii odwiedzić bułgarskie sklepy spożywcze. Jakich cen możemy w nich oczekiwać? Otóż:

  • makaron to koszt około 4 złotych;
  • chleb to koszt około 5 złotych;
  • mleko kosztuje 4,80 złotych;
  • kilogram pomidorów to z kolei wydatek rzędu 7,20 złotych;
  • winogrona lub inne owoce to koszt od 9 do 12 złotych.

Ceny w bułgarskich sklepach- w odniesieniu do produktów spożywczych w naszym kraju- są więc nieco wyższe.

Wakacje all inclusive w Bułgarii – jaki będzie ich koszt?

Wspomniane zostało, że wakacje all inclusive w Bułgarii są również popularne. Nie da się ukryć bowiem, że mogą być one nieco tańszym rozwiązaniem. Zwykle koszt wakacji w Bułgarii all inclusive to od 1,5 do 3,5 tysiąca złotych, w zależności od konkretnej oferty. W cenie mamy jednak przeloty, a także zakwaterowanie z wyżywieniem. Wobec tego naszym zmartwieniem stają się jedynie drobne przekąski oraz dostęp do atrakcji w kurortach. Wakacje all inclusive w Bułgarii w finalnym rozrachunku będą więc o wiele tańszym rozwiązaniem.

Wakacje all inclusive w Bułgarii czy na własną rękę – co wybrać?

Wakacje all inclusive w Bułgarii z pewnością mogą okazać się nieco tańszym rozwiązaniem, jednak zorganizowanie ich na własną rękę, również nie będzie najgorszym pomysłem. Warto jednak podkreślić, że wakacje all inclusive w Bułgarii są po prostu wygodniejsze- nie musimy samodzielnie dopełniać formalności i zajmować się organizacją detali. Ostateczny wybór na wczasy w Bułgarii należy jednak tylko i wyłącznie do nas samych.

 

Więcej informacji z Mazowsza

PGE umożliwia elektroniczne złożenie oświadczenia w ramach Tarczy Solidarnościowej i wydłuża pracę Biur Obsługi Klienta

Do 30 listopada 2022 r. samorządy, MŚP i podmioty użyteczności publicznej powinny złożyć oświadczenie dot. maksymalnej ceny prądu. PGE Obrót, wychodząc naprzeciw potrzebom [...]
0 komentarzy

Ostatnie dni na złożenie wniosku o Dobry start

Do tej pory na Mazowszu Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 687 tys. świadczeń z programu „Dobry start” na kwotę ponad 206 mln złotych. Wnioski można [...]
0 komentarzy

Rozstrzygnięcie nadzorcze ws. powołania Dyrektora Teatru Dramatycznego

Zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy z 2 sierpnia 2022 r., na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego, na pięć sezonów artystycznych, powołana została Pani Monika Strzępka. [...]
0 komentarzy

Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

Rozpoczęła się kolejna cykliczna międzynarodowa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet – tym samym rozpoczynamy [...]
0 komentarzy
smog

Warszawa bez smogu

5852- taka jest dokładna liczba kotłów i pieców jaka pozostała do wymiany na terenie stolicy, wynika z danych Urzędu Miasta Warszawa. Liczbę podano [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.