Wakacje w Markach upływają pod znakiem nie tylko pięknej pogody, ale i atrakcji w w parku miejskim przy al. marszałka Józefa Piłsudskiego.
Niezmiennie dużą popularnością cieszy się kino letnie pod chmurką. Filmy wyświetlane są co czwartek od 20.30. Królują filmy familijne i animowane. Pełną listę z tytułami znajdziecie na naszej stronie.
Każdy weekend to atrakcje warsztatowe w przestrzeni parkowej.
Cykl ?Marki Włącz się na wakacje? rozpoczyna się w porze poobiedniej, o godzinie 14.00 i trwa do 18.00. To idealny czas, by wybrać się na rodzinny spacer ? najlepiej do parku miejskiego. Dominuje ekologia. W czasie dotychczasowych warsztatów dzieci zrobiły karmniki, poidełka dla ptaków, domki dla owadów, budki lęgowe, mini ziołowe ogródki i doniczki samo nawadniające. Nie zabrakło animacji. Dzieci mogły także obejrzeć przedstawienie teatralne, zapisać się do biblioteki czy spróbować swoich sił w sportowych potyczkach. Chętni stworzyli też jednoplanszowe komiksy. Nie zabrakło także odwiedzin zwierzaków ? były lamy, kozy i pieski. Rodzice w czasie, gdy dzieci się bawią, mogą odpocząć w zaciszu drzew, napić się kawy i lemoniady.
To nie koniec wakacji i nie koniec atrakcji ? zapraszamy na kolejne weekendy i czwartkowe seanse kinowe. Nie może Was zabraknąć. – zachęca UM Marki
Partnerzy akcji: Mareckie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne, Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, MKS Marcovia Marki, Wodociąg Marecki, Biblioteka Miejska.
Wszystkie imprezy odbywają się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
Więcej informacji z Marek
Budżet Miasta Marki na 2026 rok przyjęty
Za nami 5. Gala „Rok w Kulturze na Mazowszu”.
Stypendia dla młodych talentów z Marek. XV edycja programu z rekordową liczbą wyróżnień
Marki – Betlejemskie Światło Pokoju
Nowa winda w przychodni Esculap – modernizacja sfinansowana ze środków gminnych
Marki – Kolędowanie z zespołem Tulia
Marki – Bezpłatne konsultacje medyczne
Marki – Warsztaty taneczne dla dorosłych
Marki – Mikołajki Rodzinne
