Warszawska Syrenka najlepsi w powiecie

W piątek, 23 marca 2018 roku, w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbył się etap powiatowy 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Konkurs wyłonił reprezentantów powiatu wołomińskiego w finale w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
Laureaci etapów gminnych z całego powiatu wołomińskiego zaprezentowali się na scenie Ośrodka Kultury i Sportu w Zieloncei wysłuchali uwag ekspertów – jurorów konkursu, którymi byli w tym roku aktorzy Wojciech Machnicki i Andrzej Bocian.
Jury wyłoniło troje laureatów. W kategorii „klasy 0-III” zwyciężył Dawid Sieczko z Kobyłki, w kategorii „klasy IV-VI” Szymon Borowski z Zielonki, a w kategorii „klasy VII i gimnazjum” Marianna Juszczuk z Zielonki.
Pozostałe najbardziej dojrzałe i udane pod względem aktorskim recytacje jury nagrodziło wyróżnieniem. Otrzymali je: Amelia Gołębiewska (SP 1 w Zielonce), Aleksandra Tomkowicz (SP2 w Zielonce), Dawid Grzybowski, Bartosz Mędrzycki, Alicja Niewiadomska, Dominik Satora, Klara Satora, Franciszek Mikulski, Michał Siuchta, Piotr Wytryszek, Gabriela Grzesiuk, Emilia Kolwicz, Julia Kosierkiewicz, Jan Turek. Podczas ogłaszania werdyktu jurorzy zgodnie podkreślali, że poziom prezentacji był bardzo wysoki. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom za awans do etapu powiatowego, a wszystkim nagrodzonym szczególne uznanie.

Na podstawie: OKiS Zielonka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.