Weekendowe prace przy Sosnowej-Kościuszki w Markach

Wykonawca inwestycji będzie układał warstwę ścieralną asfaltu. Na dwa dni trasę zmieni linia 240.

Koniec tego tygodnia upłynie pod znakiem  asfaltowania ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki. Będzie to układanie ostatniej warstwy ? ścieralnej. W piątek, 22 listopada, asfaltowanie rozpocznie się na niedostępnym dla ruchu odcinku przy rondzie. O północy z piątku na sobotę zbierze się komisja, która ma wprowadzić tymczasową organizację ruchu na dwa kolejne dni. W sobotę, 23 listopada,  jest zaplanowane układanie asfaltu przy ul. Sosnowej. Tego dnia nie będzie możliwości przejazdu tę ulicą. W niedzielę, 24 listopada, drogowcy przeniosą się z asfaltowaniem na Kościuszki. Tego dnia będzie już możliwość przejazdu ulicą Sosnową do ulicy Okólnej. Nie będzie natomiast możliwości przejazdu ulicą Kościuszki. Ruch jednokierunkowy (w stronę Białołęki) powróci w najbliższy poniedziałek (25 listopada). Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na całym odcinku Sosnowa-Kościuszki jest planowane na drugą połowę grudnia tego roku.

Weekendowe prace spowodują też zmiany w kursowaniu linii 240.

? Od 23 listopada 2019 r. (sobota) do 24 listopada 2019 r. (niedziela) autobusy linii 240 kursować będą w obu kierunkach trasą:

Pustelnik (Marki) ? Duża ? al. Marsz. J. Piłsudskiego ? al. Armii Krajowej ? Warszawa: Toruńska ? Głębocka ? ? ?Żerań FSO.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:

? Szkolna 53

? Kościuszki 51

? Nauczycielska 01

Utrzymuje się zawieszenie funkcjonowania przystanków:

? Szkolna 03

? Kościuszki 01

Kursowanie linii 240 będzie się odbywać wg specjalnego rozkładu jazdy? ? czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Modernizacja ciągu Sosnowa-Kościuszki jest wspólną inwestycją powiatu wołomińskiego i naszego miasta. Inwestycja została dofinansowana z unijnej puli z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W ramach tego przedsięwzięcia powstają lub powstały: kanalizacja deszczowa, odcinki kanalizacji sanitarnej, nowa jezdnia, chodniki, droga rowerowa, oczyszczalnie wód opadowych i oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.