Wernisaż wystawy Marka Zalewskiego i koncert Nahorny TRIO

Pałac w Chrzęsnem, w imieniu Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka zaprasza na wernisaż prac Marka Zalewskiego pt. OWOCE  NOCY I DNI ?  oraz na koncert TRIO Włodzimierza Nahornego. Wydarzenia odbędą się w niedzielę 22 września o godz. 15 i 16.

MAREK ZALEWSKI – mieszka i pracuje w Ciechanowie – to tak na pierwszej lub ósmej nucie Wielkiego Koncertu – koncertu wymagającego, podsuwającego nowe pomysły, obrazy, kroki do zrobienia, widoki i myśli do zapamiętania, a bywa, że jego własna droga wiedzie przez odległy Mannheim, piękny i wzniosły na tyle, by zatrzymać uwagę dobrego obserwatora, przez wiele krajów dalekich i bliskich wypełnionych przeszłością i cudami życia codziennego i wielkiej sztuki. Historia i czas obecny, kiedyś i dziś, to, co zanotowane, zapamiętane, utrwalone wszelkimi zapisami, także to, co Obecne Tylko Teraz. Niektórzy nazywają to Balansem – umiejętnością zachowania równowagi, wąską kładką, po której się stąpa – w przypadku MARKA ZALEWSKIEGO – zawsze z radością, oddaniem czystości intencji, świadomością czasu.

Artysta zaprezentuje swoje ostatnie obrazy na dużej wystawie w Pałacu w Chrzęsnem, otworzy ją uroczyście 22 września 2019 r. w gościnnych salach pałacu.

MAREK ZALEWSKI (1953), mieszkaniec Mazowsza, podróżnik po wielu krajach Europy, obserwator i autor setek rysunków, obrazów malarskich, rzeźbiarz, związany zawodowo z niegdysiejszym BWA w Ciechanowie, jego kiedyś dyrektor, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, swoje prace wystawia i w Europie i w Polsce, znajdują się w różnych kolekcjach, zawsze świecą radością życzliwością, optymizmem.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.