Wicemistrz Holandii z Zielonki

pic_0022-1.JPGMichał Majewski Klubu TangSooDo Hwarang z Zielonki zdobył wicemistrzostwo Holandii w konkurencji walk, po stoczeniu trzech pojedynków, oraz zajął trzecie miejsce w konkurencji posługiwania się bronią. Mistrzostwa odbyły sie 26 i 27 października w Holandii. W zawodach wzięło udział 350 zawodników.

W dniach 26 i 27 października w Holandii odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa TangSooDo oraz Haedong Kumdo (koreańska sztuki walki mieczem). W zawodach wzięło udział 350 zawodników z wielu krajów między innymi Grecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, RPA oraz USA. Polska była reprezentowana przez 11 zawodników, z prawie wszystkich klubów polskiego TSD.

tsd-polska-w-holandii-1.JPGKonkurencje rozgrywane to między innymi walki semi kontakt, posługiwanie sie bronią oraz rozbicia desek. Pierwszego dnia zostały rozegrane konkurencje dywizji czarnych pasów. W drugim dniu odbyły się konkurencje pasów uczniowskich. Zawodnik z naszej sekcji Michał Majewski zdobył wicemistrzostwo Holandii w konkurencji walk, po stoczeniu trzech pojedynków, oraz zajął trzecie miejsce w konkurencji posługiwania się bronią. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Nasz klub należy do Polskiej Federacji TangSooDo, co sprawia, że reprezentujemy jego ideały oraz filozofię na północnym Mazowszu. TangSooDo zadebiutowało w naszym kraju stosunkowo niedawno w roku 2001 i teraz nasza organizacja składa się z kilku klubów rozlokowanych na terenie całego kraju. Czym jest TangSooDo? Jest to sztuka walki wywodząca się z Korei nazywana przez niektórych (głównie przez ludzi pochodzących z USA ) „Korean Karate”.Bierze się to z podobieństwa naszego TSD na odcinku tradycyjnym (np. formy, tradycyjna garda TangSooDo obecnie nieużywana i zastąpiona przez gardę kickboxerską) do Japońskiego Karate Shotokan

TangSooDo – to koreańska Sztuka Walki, od wielu lat znana w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.W TSD dominują techniki nożne, jednak jako nierozłączny element treningu praktykujemy również techniki bokserskie. W ramach samoobrony stosujemy dźwignie, rzuty, duszenia. Szczególne miejsce w samoobronie zajmuje, tzw. „walka w parterze”. Oprócz tego nasi adepci uczą się władać bronią – kijem, nunchaku, mieczem, nożem. Innym elementem TangSooDo są tzw. formy, czyli schematy tradycyjnych bloków, ciosów i kopnięć. Klub TangSooDo Hwarang Zielonka należy do Polskiej Federacji TangSooDo, istnieje od 2 lat.

Organizowane są obozy letnie, seminaria szkoleniowe z przedstawicielami różnych sztuk walk, bierzemy udział w zawodach różnych styli: Kickboxing, Taekwondo, Jiu-Jitsu.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonce ul. Staszica 56. Treningi prowadzone są przez trenera Dariusz Wójcickiego

Wtorek 17:30-19:00

Piątek 17:30-19:00

Więcej:

http://www.hwarang-zielonka.prv.pl/

Zdjęcia Marcin Kostyra, tekst Michał Majewski